З сьогоднішнього дня почали діяти нові правила нарахування пенсій


З сьогоднішнього дня почали діяти нові правила нарахування пенсій

В Україні вступив в силу закон, який повертає право громадян, що вийшли на пенсію подавати для нарахування пенсії довідку про доходи за будь-які 60 місяців поспіль до 30 червня 2000 року.

Відповідний закон “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” був опублікований в газеті “Голос України” 14 квітня і вступив в силу з сьогоднішнього дня.

Даний закон дає право громадянам , що виходять на пенсію подавати довідку про доходи для нарахування пенсії за будь-які п’ять років за період до 2000 року. Таке право українці мали до 2016 року, а з 1 січня для нарахування пенсії використовувалися дані про зарплату з 2000 року. Це призводило до того, що пенсіонери, яким пенсії призначалися до 31 грудня 2015 року, і ті, кому пенсії призначалися вже після 1 січня 2016 року, могли отримати при інших рівних умовах різну пенсію. Також була можлива ситуація, коли людина, яка працювала після 2000 року без сплати податків, при виході на пенсію отримувала розмір виплати, розрахований на основі доходів до 2000 року. А людина з аналогічними доходами до 2000 року, продовжила працювати після 2000 року зі сплатою податків, могла отримати меншу пенсію, якщо її зарплата після 2000 року стала нижче. При цьому така людина платила до бюджету велику суму, ніж перший громадянин.

Нагадаємо, Верховна Рада України від 29 березня удосконалила порядок нарахувань пенсій працівникам, які досягли пенсійного віку і мають перерву в страховому трудовому стажі, прийнявши за основу і в цілому проект закону про внесення змін до статті 40 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (№3203) . За відповідне рішення проголосували 281 народний депутат при необхідних 226.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua