Ціна оренди: Чому вартість землі в 11 разів нижче реальної (інфографіка)


Ціна оренди: Чому вартість землі в 11 разів нижче реальної (інфографіка)

Сьогоднішня вартість оренди земель сільськогосподарського призначення в Україні нижче, ніж могла бути, якби не мораторій і роздрібнена власність землі, а також поганий доступ до капіталу. Вартість оренди досягала б $ 455 за гектар, але поки вона становить лише $ 37, що в 11 разів нижче потенційної вартості.

Про це пише Обозреватель з посиланням на “Ціна держави”.

В Україні існує досить невелике число господарств, які обробляються власниками, оскільки власникам не вистачає доступу до капіталу, здатності обробляти землю (близько 50% власників – літнього віку) або вони працюють в інших секторах економіки.

У той же час близько 60% сільськогосподарської землі в користуванні обробляється орендарями, які знімають землю в індивідуальних власників. Власники землі отримують лише 37 дол. / Га в якості орендного платежу. Причинами цього є порівняно слабка переговорна позиція власників землі і слабкий захист прав користувачів землі.

Від можливості продажу землі могли виграти не тільки ті, хто продав би свою землю, а й ті, хто зберіг би власність. Однак щоб скористатися цими можливостями, країна повинна почати роботу ринку землі с / г призначення та поліпшити доступ агровиробників до капіталу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua