Бути чи не бути? Референдум в Нідерландах: Попередні результати, реакція Порошенка і МЗС


Бути чи не бути? Референдум в Нідерландах: Попередні результати, реакція Порошенка і МЗС

Явка на референдумі в Нідерландах, з урахуванням останнього періоду голосування, склала 32,1%, проти ратифікації Угоди про асоціацію проголосували 61,1% виборців, які взяли участь в референдумі, за – 38,1%.

Про це свідчать оновлені результати екзит-полу, проведеного в середу в ході голосування на референдумі нідерландською дослідницькою компанією “Ipsos” на замовлення телеканалу “NOS”.

Як повідомляється, 0,8% тих, хто проголосував, не віддали свій голос за жоден з варіантів.

Явка не менш 30% виборців є необхідною умовою для визнання референдуму таким, що відбувся.

За словами президента України Петра Порошенка, результати референдуму в Нідерландах не стануть перешкодою на шляху євроінтеграції України.

“Хочу підкреслити, що цей референдум відповідно до Конституції і законодавства Нідерландів, має виключно консультативний характер. Тепер слово за урядом, парламентом, за політиками Голландії. Упевнений, що стратегічно, ця подія не є перешкодою на шляху України до Європи”, – заявив президент у своєму коментарі з приводу попередніх результатів референдуму в Нідерландах.

Президент зазначив, що, незважаючи на це, Україна буде рухатися шляхом євроінтеграції. “Хочу відповідально заявити, що, незважаючи на це, Україна продовжить впроваджувати в життя Угоду про асоціацію, забезпечить створення поглибленої та всеохоплюючої ЗВТ з ЄС, оскільки це шлях до модернізації української держави, зміцнення її незалежності. Ми не звернемо зі шляху євроінтеграції. Україна, як і свободу, не зупинити”, – заявив президент.

У свою чергу прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що Нідерланди не можуть продовжити ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в умовах, коли більшість нідерландців проголосували проти цієї Угоди.

“Якщо підсумки референдуму залишаться такими, як зараз, то ми не можемо продовжити ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною. Це моя політична думка”, – написав прем’єр-міністр на своїй сторінці в Фейсбук.

М.Рютте наголосив на необхідності консультацій з урядом Нідерландів, парламентом і “європейськими партнерами”.

“Ми не пошкодуємо часу для цього. Процес (консультації – ред.) займе не дні, а тижні”, – заявив прем’єр-міністр.

Намір нідерландських політиків провести різні консультації підтвердив також і міністр закордонних справ України Павло Клімкін, проінформувавши, що він спілкувався з главою МЗС Нідерландів, який повідомив, що в п’ятницю будуть консультації в уряді, потім консультації в парламенті, у всіх парламентських фракціях. “Таким чином, вони будуть визначатися, що робити далі. Для мене дуже важливо, щоб це не зашкодило ефективній реалізації угоди”, – додав міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування