Україна нарощує експорт пшениці і кукурудзи


Україна нарощує експорт пшениці і кукурудзи

В лютому 2016 р. Україна наростила поставки на зовнішні ринки зернових, зернобобових культур та борошна в порівнянні з попереднім місяцем на 49,7%, або більш ніж на 1 млн. т — до 3,3 млн. т.

Збільшення обсягів експорту відбулося в основному за рахунок пшениці і кукурудзи, хоча також зріс обсяг поставок ячменю, гороху, вівса, проса, а також борошна зернових. Єдиною культурою, якої вивезли менше, ніж у січні, було сорго, повідомляє компанія “ПроАгро”.

Так, лютневий експорт пшениці в порівнянні з січнем зріс на 83,4%, а кукурудзи — на 41,5%. Разом з тим частина пшениці у зерновому експорті з України зросла з січневих 21,3% до 25,8%, а частка кукурудзи у зовнішньоторговельних постачаннях, навпаки, знизилася з 76,6% до 71,7%.

Всього за вісім місяців 2015/16 МР Україна поставила на зовнішні ринки 25,9 млн. т зернових. Найбільшим покупцем українського зерна, переважно кукурудзи, з початку поточного сезону є ЄС. Найбільший обсяг вітчизняного ячменю закупила Саудівська Аравія. У трійку лідерів по закупівлі пшениці увійшли Таїланд, Єгипет, Індонезія.

Провідними експортерами українського зерна в поточному сезоні є ДП “Державна продовольчо-зернова корпорація України” і СП “Нібулон”. В ТОП-5 експортерів також входять компанії “Каргілл”, “Кернел” і “Луї Дрейфус Україна”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua