Індія планує повністю перейти на електричний транспорт до 2030 року


Індія планує повністю перейти на електричний транспорт до 2030 року

Індійський уряд хоче перевести всю країну на електричний транспорт вже до 2030 року. Для цього уряд готує програму, за якою громадяни зможуть брати електромобілі в кредит без початкового внеску, а виплачувати за них тими грошима, які вони інакше витратили б на бензин.

Зазначимо, що Індія займає шосте місце в світі за споживанням нафти, при цьому власний видобуток покриває потреби лише на чверть. Більшу частину дефіцитної сировини країна імпортує. Уряд виношує амбітні плани щодо поширення електричного транспорту, спираючись на досвід заміни ламп на енергозберігаючі лампочки на основі світлодіодів. Дорожнечу LED-ламп було компенсовано урядовими дотаціями і централізованою системою розподілу – на них не накручували свій прибуток роздрібні продавці, а оплачувати лампочки також можна було в розстрочку. Зараз планується поширення енергоефективних вентиляторів і кондиціонерів повітря.

Базовою моделлю для переведення країни на “електричні рейки” може виступити електромобіль місцевого виробництва, наприклад Mahindra e2o або REVA REVAi. Проблемою залишається відсутність електрики в багатьох бідних селах. За оцінкою уряду, приблизно 50 мільйонів домогосподарств досі не мають доступу до електрики. При цьому не зовсім зрозуміло, чи будуть вони переходити на електричні мотоцикли замість бензинових. Електромотоцикли поки є дивиною, і водночас в країнах Азії двоколісний транспорт є найпопулярнішим засобом пересування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua