"Альфа груп" хоче продати свою частку в Turkcell за 2,7 мільярда


"Альфа груп" хоче продати свою частку в Turkcell за 2,7 мільярда

Дочірня компанія “Альфа груп” в Туреччині – Alfa Telecom Turkey Ltd. – Висунула пропозицію турецької Cukurova Finance International Ltd. і держбанку Ziraat Bank про продаж непрямої частки в розмірі 13,22% в мобільному операторі Turkcell Iletisim за 2,69 мільярда доларів.

Про це пише “Прайм” з посиланням на Вloomberg.

Alfa Telecom Turkey пропонує частку в операторі шляхом продажу 49 акцій Cukurova Telecom Holding класу “A” за 54,9 мільйона доларів кожну.

Звернення було подано 25 березня після закриття бірж через адвоката компанії Омюр Ярсувата (Omur Yarsuvat).

У 2005 році “Альфа” купила 49% акцій Cukurova Telecom Holding, отримавши тим самим 13,2% акцій Turkcell.

Також “Альфа” надала Cukurova кредит на 1,7 мільярда доларів під заставу 13,76% акцій Turkcell. У листопаді 2006 року Cukurova виплатила “Альфі” частина кредиту (357 мільйонів доларів), що залишилися погасити не змогла.

У січні 2012 року суд визнав права “Альфи” на 13,76% Turkcell, але дозволив Cukurova розплатитися грошима, щоб зберегти цей пакет.

У серпні 2014 року Cukurova за допомогою кредиту Ziraat Bank погасила борг перед “Альфою”, заставою за яким виступали 13,76% акцій Turkcell. Банк і Cukurova уклали угоду з Alfa Telecom Turkey, в якому зобов’язалися поважати її права як акціонера Turkcell, і гарантували її права на випадок продажу заставленого пакета акцій.

У березні 2015 агентство Anadolu з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією, повідомило, що Cukurova подала позов до Лондонського міжнародного арбітражного суду до “Альфа груп”, щоб домогтися викупу 13,2% російської компанії в Turkcell. Зазначалося, що в разі визнання судом вимог Cukurova, вона може заплатити “Альфі” за її частку в Turkcell близько 2 мільярдів доларів.

При це 17 березня “Альфа” представила оферту на викуп у Cukurova за 2,8 мільярда доларів 13,76% акцій Turkcell, що знаходяться в заставі у Ziraat Bank. За інформацією агентства, оферта була офіційно відкинута акціонерами Cukurova.

Turkcell на 51% належить Turkcell Holding. Вона, в свою чергу, на 52,91% перебуває у власності Cukurova Telecom Holdings Ltd. (51% у Cukurova Finance International, 49% – у російської “Альфа-груп” Михайла Фрідмана і партнерів), на 47,09% – TeliaSonera. Кінцева частка “Альфи” – 13,2%.

Нагадаємо, 10 липня 2015 року Turkcell викупив 44,96% акцій life :) загальною вартістю 100 млн доларів в української групи компанії СКМ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «"Альфа груп" хоче продати свою частку в Turkcell за 2,7 мільярда» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua