Мінфін готує законопроект щодо переходу аграріїв на нову систему адміністрування спецрежиму ПДВ


Мінфін готує законопроект щодо переходу аграріїв на нову систему адміністрування спецрежиму ПДВ

Мінфін працює над законопроектом в якому запропонує залишати сільгоспвиробникам у себе на спецрахунках 50% акумулюється ПДВ і ще 50% виплачувати до держбюджету.

“Поки позиція, яка буде розглядатися Мінфіном це 50/50”, – сказав в ході 7 щорічної конференції інституту Адама Сміта “Агробізнес-Україна” глава комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Тарас Кутовий в Києві у вівторок.

За його словами, можливість прийняття законопроекту про повернення діючої до 2016 р системи пільг з ПДВ швидше за все неможливо.

“Я вважаю, що це майже не реально повернути спецрежим, потрібно знайти ресурси. Це позиція, яка дуже збалансована з Мінфіном і МВФ”, – додав він.

За його словами, швидше за все законопроект по зміна системи адміністрування режиму ПДВ для аграріїв буде ініційований урядом і стосуватиметься змін з другої половини 2016 р

Як повідомлялося, Верховна Рада схвалила компромісне рішення про скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв, надавши пільговий режим на період їх переходу на загальну систему оподаткування в 2016 р

З 1 січня 2016 року сільськогосподарське підприємство залишає собі не всю суму акумульованого ПДВ, а тільки певну його частину, яку може використовувати у виробництві сільськогосподарської продукції, решту суми ПДВ перераховує в бюджет.

Частка суми ПДВ, що залишається в розпорядженні платника, залежить від виду його сільгоспдіяльності: аграрії, які працюють з зерновими і технічними культурами – 15%, продукції тваринництва – 80%, інших товарів – 50%.

З 2017 року передбачається скасування спецрежиму ПДВ для сільгоспгалузі.

Після введення нової системи відшкодування ПДВ сільгоспвиробники заявили про відсутність методики заповнення податкових декларацій за новою схемою відшкодування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua