В НБУ заявили, що проведуть валютну лібералізацію поетапно і без конкретних термінів


В НБУ заявили, що проведуть валютну лібералізацію поетапно і без конкретних термінів

Національний банк України має намір проводити валютну лібералізацію поетапно, в певному порядку і в залежності від виконання певних умов без прив’язки до конкретних термінів.

Про це повідомляється на сторінці НБУ в соцмережі Facebook з посиланням на підсумки зустрічі керівництва НБУ з експертами робочої групи щодо лібералізації валютного регулювання.

НБУ нагадав, що робоча група за участю експертів створена в серпні 2015 для розробки концепції масштабної лібералізації. Учасники групи вже провели аналіз нормативної бази та працюють над цільовою моделлю валютного регулювання на основі досвіду інших країн.

В ході зустрічі з експертами за участю виконавчого директора Центру економічної стратегії Гліба Вишлінського, виконавчого директора CASE Україна Дмитра Боярчука і проектного менеджера громадської організації EasyBusiness Артема Рафаеляна, які входять до робочої групи, НБУ ознайомився з їх останніми напрацюваннями.

Також повідомляється, що робоча група продовжить працювати над концепцією лібералізації валютного регулювання, і наступним кроком стане побудова дорожньої карти для втілення цільової моделі і розробка принципово нової нормативної бази. Всі результати робочої групи будуть проходити публічне обговорення.

Нагадаємо, Національний банк в 2016 році планує поступове скасування введених в 2014-2015 роках валютних обмежень відповідно до темпів реалізації попередніх умов, передбачених в узгодженій з Міжнародним валютним фондом “дорожній карті”.

З 5 березня регулятор підвищив ліміт видачі гривневої готівки через каси та банкомати до 500 тисяч гривень в гривні і до еквівалента 50 тисяч гривень у валюті на одного клієнта на добу, а також ліміт покупки готівкової валюти фізособами до еквівалента 6 тисяч гривень в день.

При цьому НБУ на три місяці продовжив основні валютні обмеження для бізнесу, включаючи обов’язковий продаж 75% валютної виручки та 90-денний контроль розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами, а також заборону дострокового погашення кредитів резидентами нерезидентам, заборону повернення інвестицій і перерахування дивідендів іноземним інвесторам, зобов’язання банків погоджувати з НБУ заявки на покупку валюти понад еквівалента 50 тисяч доларів США.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua