Японські вчені вперше одним махом виростили сітківку й кришталик ока зі стовбурових клітин


Японські вчені вперше одним махом виростили сітківку й кришталик ока зі стовбурових клітин

Групі японських дослідників з Університету Осаки вперше вдалося виростити ключові елементи ока, включаючи сітківку й кришталик, з індукованих стовбурових клітин (iPS-клітин). Крім цього група під керівництвом професора Кодзі Нісіда також змогла пересадити епітеліальні клітини на рогівку ока кролика. Це, як стверджується, відкриває нові перспективи лікування очних захворювань у людини.

На думку експертів, клітини, які вирощені з клітин самого пацієнта з використанням даного методу, в перспективі зможуть пересідати без загрози відторгнення тканин.

Варто відзначити, що вченим і раніше вдавалося виростити окремі елементи людського ока, але ці успіхи були досягнуті в ході різних тривалих експериментів. Зараз же японським вченим вдалося виростити ключові складові очі за раз.

Після вручення Нобелівської премії з медицини та фізіології за дослідження в області стовбурових клітин японському вченому Сін’я Яманака у 2012 році інтерес до цього напрямку як з боку японського суспільства, так і з боку японського уряду суттєво зріс. З тих пір регенеративна медицина вважається одним з пріоритетних напрямків розвитку науки. При певному хімічному впливі iPS-клітини здатні перетворюватися на клітини будь-якого типу, теоретично дозволяючи вирощувати тканини для різних органів.

Разом з тим, технології ще мають бути тривалі експерименти, перш ніж почнуться тести на людях. І навіть у разі успіху вартість подібного лікування може скласти десятки або навіть сотні тисяч доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Японські вчені вперше одним махом виростили сітківку й кришталик ока зі стовбурових клітин» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua