Google змінила правила щодо «права на забуття»


Google змінила правила щодо «права на забуття»

Компанія Google заявила про внесення змін до системи роботи з «правом на забуття» і пошуковими запитами від жителів Євросоюзу щодо цього права. Починаючи з 2014 року, коли Суд Європейського союзу ухвалив закон про «право на забуття», Google на європейських серверах приховувала інформацію, яка вважалася «неадекватною, недоречною, неактуальною або зайвою». Це означає, що якщо хтось із Франції робить відповідний пошуковий запит, то компанія видаляє таку інформацію з сайту Google.fr, але на Google.com вона залишається.

Тепер же недоречна інформація буде ховатися на всіх доменах пошукового движка, включаючи Google.com. Однак є одне «але»: компанія буде використовувати інформацію про місцезнаходження користувача (тобто його IP-адресу), щоб визначати, чи показувати йому інформацію, що відноситься до «праву на забуття». Тому повідомлення про мешканця Франції при пошуку з Америки буде відрізнятися від тієї, яку ви зможете отримати, здійснюючи пошук безпосередньо з Франції.

Такі обмеження можна легко обійти за допомогою VPN-сервісів, однак Google в цьому звинувачувати не можна – вона дала Суду Європейського союзу саме те, про що він і просив.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування