У Мінекономрозвитку пояснили причини падіння промвиробництва в січні


У Мінекономрозвитку пояснили причини падіння промвиробництва в січні

Падіння промислового виробництва України на 1,7% в січні обумовлено низькими показниками зовнішньої торгівлі через обмеження з боку Росії, а також падінням світових цін на сировинну продукцію.

Відповідна оцінка міститься в аналітичному матеріалі, опублікованому на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Зокрема, частка української промислової продукції, реалізованої за кордоном, в січні 2016 року склала 36,1% від обсягу виробництва проти 40% роком раніше.

При цьому, за оцінками Мінекономрозвитку, дію негативних чинників частково нівелювало поліпшення споживчих настроїв, зменшення ставки єдиного соціального внеску та скасування авансової сплати податку на прибуток.

Позитивні тенденції в січні були відзначені в поставках електроенергії (зростання на 2,2%), виробництві коксу і продуктів нафтопереробки (зростання на 5,2%), харчової промисловості (уповільнення падіння до 2,2%) та хімічної галузі (уповільнення падіння до 7,8%).

У той же час, металургійний комплекс продемонстрував поглиблення падіння до 2,8%.

Нагадаємо, спад промислового виробництва в Україні в січні 2016 року порівняно з січнем 2015 року сповільнилося до 1,7% з 2,1%, зафіксованих місяцем раніше (грудень 2015 року до грудня 2014 роки).

За інформацією Держстату, зростання виробництва в січні 2016 року порівняно з січнем 2015 року зафіксовано лише у виробництві коксу і продуктів нафтопереробки – на 5,2%, виробництві електричного обладнання – на 4,7%, виробництві меблів та іншої продукції – на 4, 4%, постачання електроенергії, газу та пара – на 2,2%.

Зростання виробництва в порівнянні з попереднім місяцем в січні зафіксовано тільки в постачанні електроенергії, газу та пара – на 8%, виробництві коксу і продуктів нафтопереробки – на 2,9%.

Найбільше падіння виробництва в січні 2016 року порівняно з січнем 2015 року зафіксовано у виробництві комп’ютерів, електричної та оптичної продукції – на 20,1%, деревообробній промисловості – на 8,3%, хімічної промисловості – на 7,5%, фармацевтиці – на 7,3%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування