РВС Банк довів незаконність висновків перевірки НБУ


РВС Банк довів незаконність висновків перевірки НБУ

РВС Банк, що належить Українській бізнес групі (UBG), довів в суді незаконність висновків інспекційної перевірки Національного банку про його діяльність.

Відповідне рішення 24 лютого ухвалив Київський апеляційний адміністративний суд.

У минулому році “Українська бізнес група” купила у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб перехідною РВС Банк, створений на базі неплатоспроможного Омега Банку Миколи Лагуна.

У вересні НБУ провів в ньому інспекційну перевірку, в результаті якої виявилося, що банк не привів свою діяльність у відповідність до вимог регулятора щодо нормативів капіталу.

В результаті цього, ФГВФО повинен був запропонувати Нацбанку ліквідувати РВС Банк. Однак компанія UBG подала в суд і домоглася рішення про заборону ліквідувати банк.

Окружний адміністративний суд Києва 11 грудня 2015 року визнав протиправним дії НБУ під час здійснення перевірки перехідного РВС Банку, які виявилися під час складання та направлення за її підсумками звіту про результати перевірки банку.

Визнано таким, що протиправним і скасований звіт про результати перевірки РВС Банк, оформлений і спрямований листом НБУ від 18 вересня 2015 року № 21-00006/67106/БТ.

Нацбанк не погодився з таким рішенням і подав апеляцію. Він вказав, що банком не дотримується значення нормативу мінімального розміру регулятивного капіталу з-за необхідності формування резервів за активними операціями. Також існують сумніви в наявності і стану заставного майна.

У відповідь на це банк вказав, що згідно з планом врегулювання роботи неплатоспроможного банку, він отримав частину субординованого боргу в розмірі 210,1 млн гривень по основній сумі боргу і 5 млн грн з нарахованих витрат за субординованим боргом. Нацбанк дозволив зарахування цих коштів до капіталу РВС Банку.

“Це свідчить про необґрунтованість висновків інспекційної перевірки НБУ про недотримання нормативів капіталу, оскільки з урахуванням субординованого боргу регулятивний капітал банку збільшується на 84 млн гривень”, – йдеться в рішенні суду.

“Отже, це перевищує мінімальні вимоги банківського законодавства, навіть з урахуванням будь-яких інших необґрунтованих висновків НБУ щодо зменшення дійсного розміру регулятивного капіталу РВС Банк”, – наголошується в рішенні.

В результаті апеляція НБУ залишена без задоволення.

Як повідомлялося, UBG раніше володіла Ерде Банком, який в січні 2013 року Національний банк вирішив ліквідувати.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:РВС Банк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua