ФГВФО планує в 2016 р продаж активів банків на 15-18 млрд грн


ФГВФО планує в 2016 р продаж активів банків на 15-18 млрд грн

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) в 2016 році планує отримати від продажу активів неплатоспроможних банків 15-18 млрд грн, з них до 9 млрд – від продажу заставного майна за кредитами рефінансування Національного банку України (НБУ), повідомив заступник директора-розпорядника Фонду Андрій Кияк.

“У поточному році ми перед собою поставили плани продажів в обсязі близько 15-18 млрд грн, з них до 9 млрд грн – це заставне майно за кредитами рефінансування НБУ. Відповідно до балансової вартості, загальна сума складе до 70 млрд грн”, – сказав він.

Разом з тим А.Кіяк відзначає низький попит на ринку до активів неплатоспроможних банків, а також недосконалість судової системи, на тлі чого відбувається виведення активів з банків й зволікання з термінами реалізації.

За його словами, загальна сума банківських активів до реалізації перевищує 400 млрд грн, їх ринкова вартість – близько 80 млрд грн, однак цей показник може істотно скоротитися.

“З кожним місяцем якість активів погіршується. Зараз ми оцінюємо загальний портфель активів в 400-500 млрд грн і говоримо про продаж на 80 млрд грн, хоча, думаю, влітку ми будемо говорити зовсім про інші цифри”, – сказав А.Кіяк.

На його думку, для підвищення ефективності продажів необхідно більш повне розкриття інформації про активи.

Як повідомив А.Кіяк, ФГВФО розробив нові формати звітності для більш докладного опису кредиту, який включає широкий обсяг інформації, що включає паспорт активу, кредитний меморандум і коротку рецензію сектора оцінки.

А.Кіяк констатував, що сума продажів за 2014-2015 рр. склала близько 1,2 млрд грн. При цьому він підкреслив, що основні продажі проходили з вересня 2015 року, коли Фонд запустив електронні торги, причому на електронних майданчиках було реалізовано близько 80%.

За його словами, зокрема, на “Електронних торгах України” були виставлені основні засоби на 1,4 млрд грн, продано на 89 млн грн, кредити виставлені на 5,3 млрд грн, продано на 78 млн грн. На біржу “УКГ Моніторинг” були виставлені кредити на 4,7 млрд грн, продано на 26 млн грн. На майданчику СЕТАМ були виставлені основні засоби на 252 млн грн, продано на 10 млн грн, кредити – на 21 млн грн, продано нуль. На майданчик “Експертне агентство” було виставлено заставні активи на 293 млн грн, продано на 43 млн грн. На “Українській універсальній біржі” були виставлені заставні активи на 3,4 млрд грн, продано на 43 млн грн.

Як уточнив А.Кіяк, станом на 15 вересня 2015 року статус електронних майданчиків мали 19, при цьому найактивнішими були 15. Крім того, з 21 грудня 2015 року було акредитовано ще 14 нових електронних майданчиків, в результаті чого в даний час акредитовано 32 електронні майданчики, включаючи СЕТАМ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування