Гривня з початку року девальвувала до долара на 13,4%, - НБУ


Гривня з початку року девальвувала до долара на 13,4%, - НБУ

Українська гривня за офіційним курсом Національного банку України станом на 25 лютого з початку року девальвувала до долара США на 13,4% – до 27,2 грн / дол.

Про це йдеться в макроекономічному і монетарному огляді НБУ за лютий, опублікованому на сайті регулятора.

За оцінками НБУ, девальваційний тиск на валютний ринок на початку поточного року визначали поєднання фундаментальних факторів, що включають несприятливу зовнішньоекономічну кон’юнктуру для українського експорту, обмеження в торгівлі з Росією і транзиту через її територію, а також ситуативних чинників, таких як велика кількість свят у січні, невідповідність робочих і святкових днів в Україні і США, розгортання політичної кризи в Україні і традиційно високі бюджетні витрати в кінці року.

НБУ нагадав, що для зниження надмірної волатильності на валютному ринку з початку року проводив аукціони як з купівлі, так і з продажу валюти. У тому числі в лютому регулятор переважно продавав валюту, і сальдо операцій за станом на 25 лютого склало 113,8 млн дол. США.

Нагадаємо, українська гривня в лютому 2015 року знецінилася до долара США за офіційним курсом до нового історичного мінімуму на рівні 30,01 грн / дол.

Після введення НБУ ряду обмежень на валютному ринку і отримання першого траншу від Міжнародного валютного фонду в рамках нової програми гривня зміцнилася до 21,5-23,5 грн / дол. і утримувалася в цьому коридорі більше 9 місяців.

З середини січня 2016 року котирування гривні до долара США зрушили в сторону зниження – до 24-25 грн / дол. в січні і до 26-27 грн / дол. в лютому, а курси готівкового і «чорного» ринків досягали 27-29 грн / дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Куди йдуть гривня і долар?
Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua