Українським держслужбовцям заборонили критикувати владу


Українським держслужбовцям заборонили критикувати владу

Кабінет міністрів України вимагає від державних службовців утриматися від публічної критики органів державної влади та їх посадових осіб.

Відповідний пункт прописаний у постанові уряду “Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців” від 11 лютого (№65), оприлюдненому на урядовому порталі 1 березня.

Згідно з правилами, держслужбовці повинні дотримуватися таких принципів: служіння державі та суспільству; гідну поведінку; добропорядність; лояльність; політична нейтральність; прозорість і підзвітність; сумлінність.

Служіння державі, серед іншого, передбачає “формування позитивного іміджу держави”, а гідна поведінка – недопущення навіть поза держслужби “вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби чи негативно вплинути на репутацію державного службовця”.

“Лояльність” ж, на думку чиновників, передбачає:

- Сумлінність у виконанні рішень Верховної Ради, президента, Кабінету міністрів і державного органу, в якому працює державний службовець, “незалежно від своїх власних переконань і політичних поглядів”;
- Утримання від яких би то не було проявів публічної критики діяльності державних органів, їх посадових осіб;
- Коректне ставлення до керівників і співробітників держоргану під час виконання обов’язків.

Крім того, від держслужбовців вимагають: недопущення впливу політичних інтересів на їх дії та рішення, відмови від публічної демонстрації політичних поглядів і симпатій, уникнення використання символіки політичних партій тощо

Етична поведінка також передбачає пріоритет загального блага громадян над особистими чи корпоративними інтересами, неприпустимість використання держмайна в особистих цілях; недопущення конфлікту інтересів, ненадання комусь переваг.

Також до доброчесності віднесено “нерозголошення і невикористання інформації, яка стала відома у зв’язку з виконанням державним службовцем своїх обов’язків, в тому числі після припинення державної служби, крім випадків, встановлених законом”.

Згідно з правилами, інформація про діяльність держслужбовця повинна бути відкритою і доступною, крім випадків, визначених Конституцією і законами.

Для держслужбовців I і II категорії передбачається облік телефонних розмов та особистих зустрічей з представниками партій, нардепами, суб’єктами господарювання або їх уповноваженими особами, а також надання інформації про такі розмови і зустрічі.

За порушення цих правил держслужбовці несуть “дисциплінарну відповідальність згідно із законом”, але в постанові не уточнюється, яку.

У передмові до документа сказано, що за основу акту взята введена в Польщі “модель гарантування максимальної прозорості діяльності державних органів”.

Раніше директор Департаменту цифрової економіки Мінекономрозвитку Олена Мініч писала, що такі правила створили після публічного виступу Айвараса Абромавичуса.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua