0 800 307 555
0 800 307 555

Visa: Українці не будуть відповідати за крадіжку коштів зі своїх карт


Visa: Українці не будуть відповідати за крадіжку коштів зі своїх карт

З 1 серпня платіжна система Visa впровадить в Україні принцип нульової відповідальності для власників її карт.

«Такий принцип працює в США дуже давно. Visa вирішила поширити його на весь світ. Якщо шахраї вкрали гроші з карти людини без її сприяння, то людина не несе відповідальності за це. Після проведення розслідування банк повинен буде повернути йому гроші, – розповіла директор з управління ризиками компанії Visa Лариса Макарова в ході круглого столу «Шахрайство в фінансовій сфері», – Ми даємо банкам півроку, щоб підготуватися і впровадити інструменти для цього ».

В Україні питання крадіжки грошей з карт стоїть гостро. У минулому році Верховний суд виніс окрему правову позицію, в якій вказав, що банки зобов’язані власним коштом повертати клієнтам гроші, вкрадені з їх карт шахраями, якщо немає доказів, що клієнти самі спровокували крадіжку своїми діями або бездіяльністю. Проте банки часто відмовляють у поверненні коштів з-за того, що клієнт повідомив про їх крадіжку вже після здійснення неправомірної трансакції.

До тих банків, які не виконуватимуть цю вимогу, Visa збирається застосовувати заходи впливу. Але які це будуть санкції вона не розголошує.
У Нацбанку пояснюють, що клієнти банків можуть користуватися такою прерогативою в своїх інтересах. «Раніше в законодавстві максимальна відповідальність власника платіжної картки становила 1,5 тис. грн. Але банки сказали, що у наших громадян не такий менталітет і вони будуть використовувати це проти банків. Були внесені зміни в законодавство, і від цієї норми відмовилися », – розповів начальник відділу департаменту платіжних систем НБУ Володимир Харченко.

Учасники ринку вважають, що довести вину клієнта в крадіжці грошей складно. «Незрозуміло, як оцінювати ситуацію, коли пін-код написаний на карті і вона втрачена. Або клієнт повідомив всі свої дані комусь, то хіба має банк відповідати за це?» – Здивований начальник відділу моніторингу ризиків платіжних карт управління економічної безпеки Укрексімбанку Анатолій Денис.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua