Що буде з курсом долара в Україні в березні: Прогнози експертів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Що буде з курсом долара в Україні в березні: Прогнози експертів

Валюта
11865
Як відзначають економісти, плавна девальвація національної валюти, швидше за все, буде тривати і далі. Журналісти дізналися у економічних аналітиків, який курс долара буде в березні.
Головний аналітик Concorde Capital Олександр Паращій припускає в березні курс долара буде знаходиться в межах 27 – 28,5 гривень за “зелений”. Експерт вважає, головна проблема – пауза у співпраці з МВФ і подальша девальвація можливі за умови, якщо український уряд не підпише з валютним фондом меморандум в найближчі тижні.
“Я думаю, що вилка може бути 27 – 28,5 гривень за долар. Ми розуміємо, що зараз існує певна політична нестабільність, від якої залежить кредитування МВФ. Зараз, як і останній рік, ринок і фінансовий і валютний живе на новинах МВФ. Як він оцінює нашу країну, перспективу і скільки він дає грошей. Про транш в 1,7 мільярда говорять з початку осені минулого року, але його все немає. до середини лютого стало очевидно, що кредиту не буде до кінця цього місяця і це відбилося на валютному ринку. Чим раніше буде інформація про черговий транш МВФ, тим спокійніше буде на ринку. Розуміння про те, чи буде транш, прийде тоді, коли буде розуміння, що у нас з урядом. МВФ не буде підписувати меморандум з урядом “, – вважає експерт.
Екс-міністр економіки Віктор Суслов прогнозує, в березні долар може досягти позначки в 30 гривень, а курс буде періодично зміцнюватися.
“Я думаю, що тенденція до ослаблення курсу гривні збережеться через те, що в країні великий дефіцит валюти. З урахуванням всіх обставин, думаю, курс буде девальвувати, це не виключає того, що в окремі періоди, особливо тоді, коли НБУ приймає рішення про продаж валюти зі своїх резервів, курс гривні може і стабілізуватися на кілька днів і навіть незначно підвищиться. В цілому тенденція девальвації буде тривати. До 30 гривень за долар – в протягом найближчих місяця-двох “, – впевнений Віктор Суслов.
Що вливає на курс і як зупинити девальвацію
Експерти впевнені, гривня девальвує в результаті політичної кризи, паузи у співпраці з МВФ і зменшення пропозиції на ринку, що пов’язано, в тому числі з несприятливими зовнішніми ціновими трендами і падінням попиту. Крім того, на “схуднення” гривні впливає дефіцит валюти.
Заступник голови НБУ Олег Чурій пояснив, на український валютний ринок несприятливо вплинула девальвація в країнах-торговельних партнерах. “Сезонний спад ділової активності в січні викликав зниження надходжень валютної виручки в лютому, а політична нестабільність і зволікання з відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) несприятливо позначаються на очікуваннях бізнесу”, – йдеться в його коментарі, поширеному центробанком у вівторок ввечері.
При цьому чиновник вважає, гривня зміцниться після відновлення політичної стабільності в країні і продовження співпраці з МВФ.
Крім того, на думку виконавчого директора міжнародного фонду блайзерів Олега Устенка, гривня зміцниться, якщо хоча б одна з перерахованих нижче умов буде виконана:
- Відновити співпрацю з МВФ
- Почати активно проводити структурні реформи
- Вирішити конфлікт на Сході країни
- Вирішити політичну кризу
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас