Ярославський розповів, чому інвестори і МВФ не поспішають вкладати в Україну


Ярославський розповів, чому інвестори і МВФ не поспішають вкладати в Україну

Владі України необхідно досягти зростання довіри до своєї економічної політики з боку українського і міжнародного бізнесу і кредиторів, продемонструвавши, що цінність інвесторів зрозуміла владі, вважає власник і президент DCH Group Олександр Ярославський.

“Бізнес не поспішає вкладати кошти в економіку з високою корупційною складовою, відчутним адміністративним тиском і правилами гри, що постійно змінюються”, – сказав він.

Коментуючи останні заяви Міжнародного валютного фонду про можливе припинення співпраці з Україною через слабке держуправління і боротьбу з корупцією, О.Ярославський зазначив, що озвучені донорами питання до внутрішньої політики актуальні і для приватних інвесторів – як внутрішніх, так і зовнішніх.

“Фундамент довіри однаковий”, – підкреслив бізнесмен.

На його думку, втрата такого партнера як МВФ може призвести до повної ізоляції України від зовнішньої фінансової підтримки, а її заміна внутрішніми інвестиціями в таких умовах малоймовірна.

“Від відповідей держави на питання кредиторів і бізнесу буде залежати рівень інвестиційного оптимізму і фінансові стратегії конкретних гравців”, – вважає власник DCH Group.

У той же час він висловив думку, що інвестиції в умовах кризи можливі, що підтвердила підготовка до Євро-2012 під час фінансової турбулентності в 2008-2009 роках, коли капіталовкладення в створення інфраструктури підтримали будівельний комплекс і суміжні галузі і дали імпульс розвитку авіаперевезень. “Якщо інвестор бачить у кризі можливості, вміє реалізовувати цей прихований потенціал, то зуміє обернути ситуацію на свою користь”, – сказав О.Ярославський.

На його думку, оголошену урядом велику приватизацію не варто переоцінювати. “Приватизаційні процеси торкнуться тільки частини економіки. Дай бог, щоб на підприємства прийшли сумлінні бізнесмени з реальними інвестиційними планами. Але навіть це не вирішує проблему в комплексі”, – пояснив бізнесмен.

Як повідомлялося, О.Ярославський в середині січня в Давосі повідомив журналістам про плани відновити в 2016 році інвестування в Україні, однак відмовився уточнювати в яких конкретно галузях.

Група DCH – інтеграційне об’єднання підприємств різної галузевої приналежності. Пріоритетні напрямки діяльності бізнес-групи – фінанси, виробництво будматеріалів, будівництво, девелопмент, готельний бізнес. Структура активів DCH представлена, зокрема, Міжнародним аеропортом “Харків”, готелем Khаrkiv Palace 5 *, мережею ТРЦ “Караван”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua