Прем'єр допускається погіршення макропрогнозу України на 2016 р


Прем'єр допускається погіршення макропрогнозу України на 2016 р

Урядовий прогноз реального зростання валового внутрішнього продукту України на 2% в 2016 році може бути погіршений через негативні зовнішні чинники, заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

“Ми прогнозували економічне зростання в поточному році на рівні 2%. Але серія нових викликів, які з’явилися в світі, можуть підкоригувати наші прогнози”, – сказав він, виступаючи зі звітом у Верховній Раді у вівторок.

А.Яценюк зазначив, що в останні квартали динаміка ВВП покращилася, зокрема, в третьому і четвертому кварталах 2015 року Держстат вперше за два роки зафіксував реальне зростання економіки по відношенню до попереднього кварталу відповідно на 0,5% і на 1,5%.

Як повідомлялося, ВВП України в четвертому кварталі 2015 року зменшився на 1,2% в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року, тоді як в третьому кварталі падіння склало 7%, у другому – 14,6%, а в першому – 17,2% .

Раніше уряд і Нацбанк очікували зростання економіки України вже в четвертому кварталі 2015 року, багато в чому завдяки низькій базі порівняння, так як в четвертому кварталі 2014 року, економіка України впала на 14,8%, в третьому – на 5,4%, у другому – на 4,5% і в першому – на 1,2%.

Державний бюджет України на 2015 рік спочатку був побудований на оптимістичному сценарії розвитку ситуації, який передбачає зниження реального ВВП на 5,5% при інфляції 26,7%. Однак перегляд бюджету в Раді 17 вересня базувався на прогнозі спаду 8,9% при інфляції 45,8%. Згодом Мінекономрозвитку погіршило прогноз падіння до 10,4%, а Нацбанк – до 10,6%. Інфляція ж за підсумками минулого року склала 43,3%.

Що стосується 2016 року, то Нацбанк уже погіршив прогноз зростання ВВП в цьому році з 2,4% до 1,1%, а МЕРТ – з 2% до 1%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua