Порошенко виступає за повне перезавантаження уряду, але за однієї умови


Порошенко виступає за повне перезавантаження уряду, але за однієї умови

Президент України Петро Порошенко виступає за повне оновлення Кабінету міністрів України, але зазначає, що воно повинно відбуватися на основі діючої коаліції за участю “Народного фронту”.

“Момент для часткового поновлення Кабінету міністрів упущений. Про нього занадто довго говорили, і в результаті – заговорили. Тепер вже очевидним є запит на повне перезавантаження уряду. Поки що у прем’єр-міністра зберігається можливість вибрати, яким чином краще дати простір для реалізації цього запиту “, – йдеться в його зверненні, опублікованому на президентському порталі у вівторок.

“Тотальне переформатування Кабінету міністрів має відбуватися на основі діючої коаліції у складі“Солідарності”,” Народного фронту “,” Самопомочі “і” Батьківщини “. Особливо апелюю до “Народного фронту “і його лідерів, з якими пліч-о-пліч пройдено важкий шлях; яких вважав, вважаю, і в подальшому буду вважати своїми однодумцями і політичними партнерами “, – додав П.Порошенко.

При цьому глава держави підкреслив, що ні доля уряду, ні особисті амбіції його членів не повинні впливати на єдність проєвропейської демократичної команди. “У коаліцію об’єднувалися не заради посад, а заради принципів. Зокрема, людям говорили саме так”, – заявив він.

П.Порошенко відзначає, що Кабінет міністрів “зробив чимало для порятунку країни, стабілізації економічної ситуації і старту реформ, але суспільство явно вирішило, що помилок більше, ніж досягнень, і відмовило міністрам в довірі”. “Згідно з опитуваннями громадської думки, більше 70% виборців виступають за відставку Кабінету міністрів. Погодьтеся, це той показник, який ігнорувати категорично неприпустимо”, – відзначає він.

Крім того, за словами президента, уряд втратив підтримку з боку коаліції, в результаті чого, щоб провести через Верховну Раду навіть стратегічні рішення, доводиться часто позичати голоси у позакоаліційних груп і позафракційних депутатів. “Напруга між урядом і фракціями стала настільки високовольтною, що створює загрозу життєздатності коаліції. Її ж розпад в свою чергу неминучий і занурить країну в глибоку і довготривалу політичну кризу “, – зазначає П.Порошенко.

Він визнав, що урядова команда працює в дуже складних умовах, але “об’єктивний наслідок такого збігу обставин множиться на суб’єктивні прорахунки”, в результаті яких “маємо падіння рівня життя громадян України, а разом з ним – і довіри людей до влади”.

Глава держави нагадав, що чинна Конституція не наділяє його правом безпосередньо регулювати відносини коаліції і Кабінету міністрів, а тим більше самостійно вирішувати кадрові питання. “Але як гарант Конституції, як людина, яка взяла на себе відповідальність за стратегію реформ, я не можу байдуже спостерігати за тим, що відбувається. Поки між двома будівлями на Грушевського (Кабінету міністрів і Верховної Ради – ІФ) немов гарячу вуглинку перекидають відповідальність, не рухається вперед і тупцює на місці ціла країна. Ми втрачаємо дорогоцінні дні, тижні, місяці … Вихід із патової ситуації потребує політичної волі з боку президента і спільної відповідальності глави держави, парламенту і уряду “, – підкреслив П.Порошенко.

При цьому він зазначив, що проводити успішні реформи може лише уряд, що користується досить високою підтримкою співгромадян, а “щоб відновити довіру, терапії вже замало, потрібна хірургія”, тобто повне перезавантаження складу Кабміну.

П.Порошенко переконаний, що призначення в уряд повинні відбуватися за участі та підтримки всіх фракцій коаліції “на технократичній реформаторській основі, з фахівців, позбавлених політичних впливів і лобістських інтересів”. “Завдання такого Кабінету міністрів – забезпечити зростання ВВП та розпочати відновлення рівня життя, організувати чесну приватизацію, прозоре управління державними підприємствами, впровадити жорсткі антикорупційні кроки, продовжити співпрацю з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями”, – зазначив він.

“Я переконаний, що країна не має резерву часу, щоб за неповні два роки вже в четвертий раз зануритися в виборчу кампанію, та ще й в умовах зовнішньої агресії. Внутрішня політична війна всіх проти всіх – це мрія нашого північно-східного сусіда. Ось чому я взяв слово і висловив своє бачення виходу з кризи – щоб уникнути найгіршого сценарію “, – заявив П.Порошенко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua