Представник ЄС в Україні розкритикував президентський законопроект про посилення прав генпрокурора


Представник ЄС в Україні розкритикував президентський законопроект про посилення прав генпрокурора

“Я стурбований змінами, які пропонують внести до закону “Про прокуратуру”(4055), які загрожують незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури через надання зайвої дискреційної влади генпрокурору”, – сказано в заяві Томбінського, опублікованій в Фейсбуці представництва ЄС.

За словами дипломата, важливо не затягувати з введенням в 2016 році, відповідно до зобов’язань України, ефективної системи декларування статків.

“Така система повинна бути всеохоплюючою і стосуватися всіх посадових осіб, які працюють в сферах і на посадах, уразливих до корупції”, – зазначив Томбінський.

Він також наголосив на важливості початку роботи Нацагентства з питань запобігання корупції. “Я вітаю роботу, яка ведеться на поточному тижні у Верховній Раді з приводу важливого антикорупційного законодавства, яке також є частиною зобов’язань України, що стосуються візової лібералізації”, – сказав посол.

При цьому, він зазначив, що проекти законів про виявлення, розшук і управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (4056), і про арешт майна і конфіскації (4054) відповідають стандартам ЄС.

Нагадаємо, законопроект 4055, ініціатором якого є президент Петро Порошенко, вносить зміни в закон “Про прокуратуру” в частині призначення керівника і заступників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Зокрема, закон гарантує генпрокурору Віктору Шокіну повний контроль як над чинним (може безперешкодно звільнити), так і над майбутнім (може вибрати свого) керівником САП.

Правки дозволяють генпрокурору на власний розсуд відхиляти два рази поспіль кандидатів на посаду антикорупційного прокурора, поданого конкурсною комісією. Крім того, в разі прийняття законопроекту, звільнити чинного антикорупційного прокурора Назара Холодницького, обраного керівником Антикорупційної прокуратури на п’ятирічний термін, можна буде достроково.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua