Держстат заявляє про уповільнення падіння ВВП України


Держстат заявляє про уповільнення падіння ВВП України

Падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) України в четвертому кварталі 2015 року в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року сповільнилося до 1,2% з 7,2%, зафіксованих кварталом раніше.

Як повідомляється на сайті Державної служби статистики України з посиланням на оперативні дані, в порівнянні з попереднім, третім кварталом, в четвертому кварталі ВВП з урахуванням сезонного фактора виріс на 1,5%.

Держстат нагадує, що вперше за останні два роки зростання ВВП по відношенню до попереднього кварталу був зафіксований в третьому кварталі 2015 року, коли він склав 0,5%.

Дані про оцінки зростання ВВП за підсумками 2015 року в цілому не наводяться.

Держстат відзначає, що дані наводяться без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, Севастополя та частини зони проведення антитерористичної операції.

Раніше Національний банк України оцінив падіння ВВП України в 2015 році в 10,5%, Міністерство економічного розвитку і торгівлі – в 10,4%

Нагадаємо, в 2014 році в порівнянні з попереднім роком ВВП України впав на 6,8%. Номінальний ВВП в цілому за 2014 рік склав 1,567 трлн грн, в цінах попереднього року – 1,365 трлн грн.

Ключовий кредитор України – Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання ВВП України в 2016 році на 2% при інфляції в 12%. Більш песимістичний у своїх прогнозах Світовий банк, який вважає, що економіка України в 2016 році покаже зростання не більше 1%.

Держбюджет України на 2016 рік передбачає дефіцит на рівні 3,7% ВВП, інфляцію в 12% і курс гривні на рівні 24,1 грн за долар.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Держстат
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua