Мінфін пропонує ввести інститут уповноважених економічних операторів


Мінфін пропонує ввести інститут уповноважених економічних операторів

У Міністерстві фінансів презентували проект закону “Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних процедур)”.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Як зазначається, метою законопроекту є наближення українського законодавства в податковій і митній сфері до Угоди між Україною та ЄС про поглиблену зону вільної торгівлі (EUDCFTA).

“З цією метою, зокрема, був розроблений даний проект закону, який покликаний ввести в Україні дієвий механізм інституту уповноважених економічних операторів (УЕО) аналогічний тому, який функціонує в ЄС і який є одним з основних базисів митного співробітництва між Україною та ЄС”, – йдеться в повідомленні Мінфіну.

Введення УЕО допоможе поліпшити економічні і адміністративні умови для митного оформлення товарів українськими експортерами та імпортерами, і тим самим максимізувати використання вигод, які дає українським виробникам EUDCFTA.

Держава буде здійснювати видачу сертифікатів УЕО двох видів, в залежності від характеру вимог та спрощень.

Сертифікат по надійності і безпеки буде виходити підприємством для мінімізації митного контролю товарів і скорочення часу перетину кордону.

Сертифікат на спрощення митних процедур надається УЕО для спрощення і прискорення проведення митних формальностей для випуску товарів у режим.

Як відзначають автори законопроекту, введення інституту УЕО і надання українським підприємствам такого статусу на базі прийнятих у міжнародній практиці критеріїв стане дієвим інструментом боротьби з корупцією та адміністративним тиском на підприємців з боку митних органів.

“Концепція УЕО є найкращою світовою практикою в міжнародній торгівлі, але до сих пір не реалізована в Україні. Даний законопроект дозволить нам значно наблизити українське законодавство до стандартів ЄС, зменшити бар’єри для міжнародної торгівлі, – а значить, зменшити вартість імпорту і зробити українські товари і підвищити конкурентоспроможність українських експортерів “, – зазначила з цього приводу Міністр фінансів Наталія Яресько.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua