Кабмін ініціює перегляд акцизів на сигарети через порушення Україною зобов'язань щодо ЗВТ з ЄС


Кабмін ініціює перегляд акцизів на сигарети через порушення Україною зобов'язань щодо ЗВТ з ЄС

Уряд направить до парламенту законопроект про підвищення адвалорної ставки акцизу на сигарети до 15% від максимальних роздрібних цін з ПДВ в 2016 р і про скасування норми про мінімальні роздрібні ціни.

“Впровадження мінімальних роздрібних цін суперечить законодавству Європейського Союзу. Ми отримали лист від місії ЄС, де вони чітко говорять, що це не збігається з нашою відповідальністю за угодою про асоціацію. Пропонується підвищити адвалорну ставку акцизного податку на 3 п.п., тобто з 12% до 15%”, – сказала в ході засідання уряду міністр фінансів Наталія Яресько.

За її словами, фактично запропонований законопроект буде дублювати ініціативу Кабміну, яка була внесена на розгляд Верховною Радою перед голосуванням бюджету і змінами до Податкового кодексу в грудні 2015 р

“Тобто ми вирушаємо до тієї редакції, яку ми запропонували, а парламент переписав, але це не відповідає нашим зобов’язанням перед ЄС. Немає заперечень? Відправляємо в парламент”, – констатував прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Як повідомлялося, після внесення змін до Податкового кодексу в кінці 2015 р акциз на сигарети з специфічною ставкою з 1 січня 2016 року зріс в Україні на 40% – до 318,26 грн за 1 тис. штук без підвищення адвалорної ставки.

Крім того, чинним законодавством передбачено введення мінімальних роздрібних цін, порядок справляння і розмір яких повинен визначати Кабмін.

Учасники тютюнового ринку дискутують з приводу необхідності введення зазначеної норми. Компанія Imperial Tobacco вважає антиконкурентними прийняті Радою ставки акцизів на сигарети і виступає проти введення мінімальних роздрібних цін. Philip Morris і JTI підтримали рішення парламенту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua