Мінфін пропонує уряду продати до середини 2018 р мінімум 20% Ощадбанку і Укрексімбанку, вийти з інших банків з державною часткою


Мінфін пропонує уряду продати до середини 2018 р мінімум 20% Ощадбанку і Укрексімбанку, вийти з інших банків з державною часткою

Розроблена урядом стратегія реформування державного банківського сектора передбачає віднесення Ощадбанку і Укрексімбанку (обидва – Київ) до системоутворюючих і продаж не менше 20% їх акцій в середньостроковій перспективі до середини 2018 року, повідомила міністр фінансів Наталія Яресько.

“Стратегія передбачає поділ держбанків на системоутворюючі і несистемоутворюючі. До першої групи належать Ощадбанк і Укрексімбанк, за якими передбачено продаж не менше 20% акцій в середньостроковій перспективі до середини 2018 року. Для несистемоутворюючих банків, таких як Укргазбанк, Родовід, УБРР і ін., розроблено стратегію виходу держави з акціонерів як шляхом приватизації, так і ліквідації “, – сказала вона.

За словами міністра, для Ощадбанку і Укрексімбанку виділені цільові клієнтські сегменти: для Ощадбанку – роздрібний, для Укрексімбанку – фінансування експортно-імпортних операцій.

Як повідомила Н.Яресько, розроблені принципи управління державними банками передбачають призначення наглядової ради з незалежних членів з приватного фінсектора, ринкові механізми оплати праці, створення спеціалізованих комітетів наглядової ради, чітких правил взаємодії між урядом і банками на основі договорів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua