Суд відхилив апеляцію ФГВФО щодо стягнення з колишнього власника Ерде Банку Демчака 493 млн гривень


Суд відхилив апеляцію ФГВФО щодо стягнення з колишнього власника Ерде Банку Демчака 493 млн гривень

Апеляційний суд Києва відхилив позов ліквідатора Фонду гарантування вкладів по стягненню з колишнього власника Ерде Банку Руслана Демчака 493,021 млн гривень.

Про це йдеться в ухвалі суду від 14 січня.

У листопаді 2014 року ліквідатор Ерде Банку звернувся до суду з позовом, в якому просив стягнути з колишнього власника Ерде Банку Руслана Демчака 493 млн гривень.

Ліквідатор посилався на те, що сума всіх акцептованих вимог кредиторів банку становить 739,275 млн гривень, а ліквідаційна маса – 246,253 млн гривень.

На думку Фонду гарантування, в зв’язку з тим, що різниця між акцептованими вимогами кредиторів та оціночною вартістю ліквідаційної маси банку становить 493,021 млн гривень, вона повинна бути стягнута з Демчака, який був власником істотної участі Ерде Банку.

Рішенням Подільського районного суду Києва від 30 липня 2015 року в задоволенні позову було відмовлено.

Фонд гарантування вкладів не був згоден з цим в зв’язку з тим, що бездіяльність власника істотної участі привела до нанесення банку збитків, що підтверджується результатами позапланової інспекційної перевірки Ерде Банку, проведеної НБУ в 2011 році.

Відзначається, що Демчак, будучи головою наглядової ради банку і власником істотної участі (37,6% акцій), маючи значний вплив при прийнятті рішень загальними зборами акціонерів і контролюючи діяльність банку своїми діями, створив умови, що стали наслідком ліквідації Ерде Банку.

Суд не прийняв аргументи ліквідатора банку в зв’язку з тим, що позивач не надав доказів провини Демчака, а довідка НБУ про перевірку банку не встановлює, що відповідач здійснив незаконні дії.

Нагадаємо, Демчак є депутатом Верховної Ради від фракції “Блок Петра Порошенка”.

Він був власником Ерде Банку (Київ), який в січні 2013 року Національний банк вирішив ліквідувати.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ФГВФО Ерде Банк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua