НБУ оцінює зниження експорту українських товарів в РФ в 2016 р на 30%


НБУ оцінює зниження експорту українських товарів в РФ в 2016 р на 30%

Національний банк України (НБУ) оцінює зниження експорту українських товарів до Російської Федерації у 2016 році на 30% – до $ 2,9 млрд внаслідок як обмежувальних, так і економічних факторів, зазначено в презентації інфляційного звіту НБУ, оприлюдненій в понеділок.

Згідно з розрахунками НБУ, введене РФ продовольче ембарго призведе до зниження експорту на $ 0,25 млрд, повне скасування зони вільної торгівлі між Україною і РФ – на $ 0,4 млрд, зниження попиту з боку Росії на основні експортні товари – на $ 0,6 млрд.

НБУ оцінює, що український експорт в інші країни в результаті введеної РФ заборони на транзит товарів через її територію втратить $ 0,46 млрд із урахуванням можливості переорієнтації на інші ринки.

При цьому втрати експорту України в Казахстан НБУ оцінив у $ 208 млн або в 46%, Азербайджан – в $ 86 млн або 19%, Туркменістан – в $ 60 млн або 13%, Узбекистан – $ 52 млн або 11%, Китай – $ 1 млн.

Як повідомлялося, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус 29 січня оцінив втрати виручки українських підприємств від обмежень з боку РФ в поточному році в $ 0,8-1,1 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua