МВФ відкладає виділення Україні $ 1,7 мільярда, - ЗМІ


МВФ відкладає виділення Україні $ 1,7 мільярда, - ЗМІ

Виділення чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду Україні, яке очікувалося в лютому, відкладається.

Про це “апостроф” повідомило джерело в українському уряді.

“Поки складно спрогнозувати, коли може бути прийнято рішення МВФ про виділення наступного траншу. Але очікувати його найближчим часом, як було заявлено нещодавно високопоставленими представниками української влади, підстав поки немає”, – заявив співрозмовник видання.

За інформацією видання, на сьогоднішній день залишається неузгодженим остаточний варіант перегляду меморандуму про співпрацю України і МВФ.

Нагадаємо, 1 березня 2015 року МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF) загальним обсягом 17,5 млрд дол. Строком на 4 роки. Перший транш за новою програмою в обсязі 5 млрд дол. Україна отримала 13 березня, другий на 1,7 млрд дол. – 4 серпня 2015 року.

Другий перегляд програми проходив для України в два етапи. Місія Фонду працювала в Києві у вересні минулого року і 2 жовтня 2015 року призупинила переговори в зв’язку з необхідністю проведення місцевих виборів, а також дискусій всередині країни щодо податкової реформи і проекту держбюджету на 2016 рік. У листопаді переговори поновилися.

На поточний момент Україна і МВФ погоджують доповідь про хід реформ та Меморандум про другий перегляд програми і подальші дії сторін, який розгляне Рада директорів Фонду. Сторони обговорюють широкий спектр питань в рамках другого перегляду програми співпраці, який включає різні аспекти монетарної, банківської, антикорупційної політики, пенсійної реформи та приватизації.

За рішенням Ради директорів Україна отримає або не отримає третій транш кредиту в обсязі 1,7 млрд дол. Отримання цих коштів є вкрай необхідним для України, оскільки позитивне рішення МВФ дозволить нашій країні залучити ще 2,3 млрд дол. Фінансової допомоги – 1 млрд дол. у вигляді гарантій від уряду США, а також кредитні транші від Європейського Союзу та Світового банку.

21 січня в ході зустрічі з президентом України Петром Порошенком директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард висловила надію, що Меморандум буде узгоджений найближчим часом, а рішення Ради директорів МВФ щодо третього траншу буде позитивним. Крім того президент Порошенко висловив надію, що Україна отримає кредитні кошти вже в лютому.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua