Мінфін спростив звітність по ПДВ для платників податків


Мінфін спростив звітність по ПДВ для платників податків

Міністерство фінансів України відповідно до змін, які були внесені до Податкового кодексу України в грудні 2015 року, спростило звітність з податку на додану вартість для платників податків

Згідно з повідомленням, на сайті міністерства, Мінфін своїм наказом “Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість”, значно спростив форми і порядок заповнення податкової звітності з податку на додану вартість.

Зокрема, у порівнянні з декларацією, що діє до затвердження цього наказу Мінфіну, в новій формі декларації скорочено кількість розділів декларації: з чотирьох до трьох. Більш ніж в два рази зменшено кількість рядків декларації: з 96 до 44 рядків.

Міністерство відзначило, що в новій декларації, зведений до мінімуму обсяг інформації, що підлягає відображенню.

“Спрощення форм податкової звітності з податку на додану вартість дозволить скоротити витрати часу платників на їх складання і мінімізувати допущення помилок при їх заповненні. Такий підхід позитивно вплине на підвищення позиції України в міжнародних рейтингах в категоріях щодо податкової системи (рейтинг Doing Business). Міністерство фінансів Україна буде і надалі працювати над спрощенням податкової звітності та забезпеченням прозорості процедури адміністрування податків “, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, українські платники податків в січні перерахували до держбюджету 12,4 мільярда гривень податку на додану вартість.

Обсяг відшкодування платежів з податку на додану вартість суб’єктам підприємництва в Україні в січні 2016 року склав 7,887 мільярда гривень.

Кабінет міністрів своїм розпорядженням затвердив дорожню карту дерегуляції, імплементація якої дозволить Україні в 2017 році поліпшити свою позицію в ТОП-50 рейтингу легкості ведення бізнесу від Світового банку Doing Business, а в 2018 році – увійти в ТОП-20.

Україна в 2015 році піднялася на 13 позицій у рейтингу легкості ведення бізнесу від Світового банку Doing Business, зайнявши 83 місце.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua