Фонд гарантування вкладів в 2016 р. може обійтися без допомоги Нацбанку, - Гонтарева


Фонд гарантування вкладів в 2016 р. може обійтися без допомоги Нацбанку, - Гонтарева

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) планує в 2016 році отримати 7 млрд грн від реалізації майна, що з урахуванням 8 млрд грн вільних ресурсів, наявних у нього на початок року, повинно вистачити на виплати в 2016 році без допомоги Нацбанку і бюджету, повідомила глава НБУ Валерія Гонтарева.

“Якщо треба – допоможемо, але бачимо зараз, що не буде такої потреби. Навіть не плануємо монетизацію Фонду гарантування”, – сказала вона на засіданні профільного парламентського комітету в Києві.

В.Гонтарева нагадала, що в держбюджеті-2016 передбачено 16 млрд грн на підтримку ФГВФО, однак поки ситуація виглядає так, що необхідність у виділенні цих коштів може бути відсутня.

Глава НБУ додала, що розраховує на повернення в поточному році Фондом гарантування раніше отриманих грошей Нацбанку і Мінфіну.

“Це буде перший рік, коли не буде так званого фіскального домінування”, – підкреслила В.Гонтарева.

Вона нагадала, що це буде досягнуто, в тому числі, завдяки планованій в 2016 році ліквідації дефіциту НАК “Нафтогаз України”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua