Більшість українців Конституцію не читали, але вимагають її змінити


Більшість українців Конституцію не читали, але вимагають її змінити

Половина громадян України (50%) взагалі не читали текст Конституції, свідчать дані опитування “Демократичних ініціатив” і КМІС.

Кожен третій (33%) стверджує, що читав окремі розділи, 4% заявили, що знайомі з Конституцією з публікацій у ЗМІ, 12% заявили, що читали всі розділи цілком.

Серед більшості опитаних (88%) зберігається переконання, що вищі органи державної влади і посадові особи постійно або час від часу, порушують Конституцію.

Близько половини (52%) вважають, що це порушення є постійним, систематичним. Більшість населення (67%) вважає, що Конституцію необхідно змінювати, в тому числі 28% вважають це нагальним питанням, яке необхідно вирішувати негайно, а 39% вважають, що такі зміни потрібні, але не зараз, а тільки після стабілізації ситуації в країні.

Лише кожен десятий опитаний не бачить необхідності в зміні Конституції, а близько чверті не сформувала певної думки.

Опитування населення було проведене фондом “Демократичні ініціативи” та Київським міжнародним інститутом соціології з 15 по 25 грудня 2015 серед 2040 осіб. Похибка вибірки не перевищує 2,3%. Дані опитування фонду “Демократичні ініціативи” та Центру Разумкова, проведеного в липні 2015 року, показали, що 48% гражн вважають, що нова українська влада не досягла ніякого прогресу в проведенні реформ. При цьому 51% зізналися в тому, що не готові докладати особисті зусилля заради успіху реформ в країні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua