У "Нафтогазі" похвалилися, що вийшли на позитивний грошовий потік


У "Нафтогазі" похвалилися, що вийшли на позитивний грошовий потік

Національна акціонерна компанія (НАК) “Нафтогаз України” у другому півріччі 2015 вийшла на позитивний грошовий потік і має намір утримати його в 2016 році, повідомив головний радник голови правління НАКу Сергій Алексєєнко.

“Подібного не було протягом багатьох років, але завдяки недавнім змінам в тарифному законодавстві, “Нафтогаз України” протягом останніх двох кварталів спрацював з позитивним грошовим потоком і очікує утримати позитивний грошовий потік в цьому році”, – сказав він, виступаючи на міжнародній конференції “Україна у фокусі: Стратегічна зустріч глобальних експортно-кредитних агентств і багатосторонніх фінансових інституцій” у Києві.

Крім змін в тарифах, позитивний вплив на діяльність компанії зробило підвищення потужності інтерконекторів з Європою, що дозволило диверсифікувати закупівлю газу залежно від цінової кон’юнктури.

“Зараз ці інтерконнектери покривають до 100% наших потреб в імпорті газу. Результатом такої диверсифікації є те, що фактична частка закупівель газу в Росії скоротилася до близько 40% з 95%. Точніше вона (частка – ред.) склала 37% імпорту в 2015 році”, – сказав він.

Як повідомлялося, НАК “Нафтогаз України” в січні-вересні 2015 отримав чистий прибуток у розмірі 233, 670 млн грн, тоді як аналогічний період 2014 року компанія отримала чистий збиток у розмірі 42 млрд 204, 919 млн грн.

Згідно з оприлюдненою на сайті НАК звітністю, чистий дохід компанії за дев’ять місяців поточного року збільшився в 1,6 рази (на 28 млрд 751, 533 млн грн) – до 74 млрд 129, 247 млн грн. Валовий дохід “Нафтогазу” склав 13 млрд 679, 379 млн грн проти 1 млрд 827, 916 млн грн валового збитку за січень-вересень 2014.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua