Зубко: Україна через субсидії витрачає зайвий 1 млрд гривень


Зубко: Україна через субсидії витрачає зайвий 1 млрд гривень

Україна витрачає близько 11 млрд кубометрів газу на опалення житлового сектора, це означає, що тільки на субсидії доводиться витрачати на 1 млрд грн більше.

Про це під час виступу на міжнародній конференції “Україна у фокусі: Стратегічна зустріч глобальних експортно-кредитних агентств і багатосторонніх фінансових інститутів” заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

«Україна на сьогоднішній день витрачає 11 млрд кубометрів газу на опалення житлового сектора в зимовий період. Придбання газу є однією з найбільших загроз для нашої безпеки. Ми витрачаємо 230 кВт на 1м квадратний, що на 45% більше в порівнянні з Польщею», – сказав Зубко.

За його словами, неекономне споживання газу призводить до того, що Україна змушена витрачати тільки на субсидії на 1 млрд грн більше.

«І чим далі вартість газу буде наближатися до ринкової, тим більше ми будемо змушені витрачати. І виникає питання, що краще: витратити ці кошти на енергоефективність або просто в повітря, щоб не вкладатися в енергоефективні технології?», – Зазначив віце-прем’єр.

Він підкреслив, що уряд прийняв рішення вкладатися в енергоефективність та залучати інвестиції.

«Я запрошую інвесторів залучати кошти в цей величезний ринок, який існує на рівних з аграрним ринком, що також має величезну інвестиційну привабливість», – зазначив Зубко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua