Виручка eBay скоротилася


Виручка eBay скоротилася

Найбільший у світі інтернет-аукціон eBay Inc. скоротив виручку в четвертому кварталі 2015 після виділення платіжного сервісу PayPal в незалежну компанію, завершеного в середині липня. При цьому PayPal отримав прибуток і виручку вище прогнозу завдяки зростанню числа активних користувачів.

Також eBay поліпшила прогноз на IV квартал, який в силу передсвяткових розпродажів є найважливішим для галузі, а також на рік в цілому.

Даний звіт eBay був другим після відділення PayPal, і акціонери починають сумніватися в тому, що інтернет-аукціон швидко зможе відновитися після цього кроку.

Як повідомляється в прес-релізі eBay, її чистий прибуток в IV кварталі знизився до $ 447 млн з $1,02 млрд, отриманих за аналогічний період 2014 року. У той же час без урахування припинених операцій прибуток впав до $ 523 млн, або 43 центів на акцію, з $ 729 млн, або 59 центів на акцію, роком раніше.

Скоригований прибуток склав 50 центів на акцію, як і прогнозував ринок.

Виручка зменшилася на $ 1 млн – до $ 2,32 млрд, але в цілому збіглася з очікуваннями ринку.

Число активних покупців збільшилася в IV кварталі до 162 млн осіб проти 159 млн людина кварталом раніше.

У першому кварталі eBay планує отримати скоригований прибуток в діапазоні від $ 0,43 до $0,45 на акцію при виручці від $2,05 млрд до $2,10 млрд. Аналітики в середньому очікують $0,48 на акцію і $2,16 млрд відповідно.

За підсумками всього поточного року прибуток eBay, ймовірно, складе $ 1,82-1,87 на акцію, виручка – $ 8,5-8,8 млрд. Консенсус-прогноз річного прибутку дорівнює $ 1,98 на акцію, виручки – $8,99 млрд..

EBay списує погіршення результатів і слабкі прогнози на зміцнення доларів і уповільнення зростання світової економіки і попиту, проте відділення PayPal, у якого справи йдуть благополучніше, також зіграло свою роль.

Чистий прибуток PayPal в IV кварталі зріс до $ 367 млн, або 30 центів на акцію, з $ 286 млн, або 23 центів на акцію, роком раніше, говориться в прес-релізі компанії. Скоригований прибуток склав 36 центів на акцію при консенсус-прогнозі в 35 центів на акцію.

Виручка PayPal збільшилася на 17% – до $ 2,56 млрд (прогноз – $2,51 млрд).

Число активних користувачів PayPal в жовтні-грудні зросло на 6,6 млн (3,8%) – до 179 млн чоловік. Сервіс обробив 1,4 млрд платежів, або 27 транзакцій на кожного активного користувача, що більше спостерігалися роком раніше 25 транзакцій на користувача.

Крім того, PayPal оголосив про викуп власних акцій на $ 2 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua