Мінфін витратить до $ 200 млн на "Прозорий бюджет"


Мінфін витратить до $ 200 млн на "Прозорий бюджет"

Міністерство фінансів України, після запуску в 2015 році проекту E-Data по відкриттю інформацією Держказначейства і всіх витрат центрального і місцевих органів влади, має намір перейти до реалізації більш масштабного проекту “Прозорий бюджет”, націленого на підвищення ефективності бюджетних процесів, повідомила заступник міністра фінансів – керівник апарату Оксана Маркарова.

“Головна ідея – мати всю систему всередині для прийняття рішень, моніторингу, створення і виконання бюджету, управління ліквідністю на щодня, щохвилини рівні”, – пояснила вона.

О.Маркарова уточнила, що в даний час у фінансового відомства дуже обмежене коло інструментів, які держава використовує для управління власною ліквідністю. “В результаті сьогодні Мінфін дуже умовний гравець на фінансовому ринку, хоча має великі кошти”, – констатувала заступник міністра.

Вона зазначила, що мова йде про створення повноцінної аналітичної системи на базі Мінфіну, куди всі дані будуть стікатися, оброблятися і зберігатися, а невелика їх частина вивантажуватиметься на портал використання публічних коштів.

За словами заступника міністра, новий проект буде зачіпати не тільки Мінфін, а й Державну фіскальну службу, Держказначейство, Державну аудиторську службу (створюється на базі Держфінінспекції – ред.). “Ми хочемо звести воєдино казначейську базу і базу ДФС, тобто всі надходження податків і зборів, і базу бюджетних запитів і витрат. Нацбанк також готовий приєднуватись зі своєю інформацією”, – додала О.Маркарова.

Вона уточнила, що на такий узагальненій базі передбачається вибудовувати систему KPI (Key Performance Indicators – Ключові показники ефективності – ред.) – Від рівня Кабміну і його програми діяльності аж до кожного міністерства і їх програм.

Як підкреслила заступник міністра, “Прозорий бюджет” – це також інструмент контролю, оскільки він дозволить піти від тривалого і малоефективного способу роботи аудиторської служби через запити.

“Прозорий бюджет” – величезний проект. Якщо нам вдасться його зробити за два роки, це буде найбільший прорив в плані правильної організації публічних фінансів і бюджетного процесу. Якщо нам вдасться зробити таку систему, вона стане однією з найсучасніших у світі, так як ми зможемо використовувати останні напрацювання і нам не потрібно щось болісно перебудовувати “, – заявила О.Маркарова.

За оцінками заступника міністра, створення “Прозорого бюджету” потребують істотного фінансування – близько $ 150-200 млн. “Ми сподіваємося на допомогу міжнародних партнерів у цьому”, – сказала вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua