УКБС: Нові критерії відбору банків для виплати зарплат бюджетникам і пенсій монополізують сферу розміщення бюджетних коштів на фінансовому ринку


УКБС: Нові критерії відбору банків для виплати зарплат бюджетникам і пенсій монополізують сферу розміщення бюджетних коштів на фінансовому ринку

Асоціація “Український кредитно-банківський союз” вважає дискримінаційними нові критерії відбору Кабінетом Міністрів банків для виплати зарплат бюджетникам і пенсій.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби асоціації.

Так, уряд розробив нові вимоги до банків для обслуговування бюджетників.

Серед нових критеріїв відбору – розмір активів уповноваженого банку повинен становити від 1% активів всієї банківської системи.

Додатково банк повинен мати ОВДП у своєму портфелі на рівні 20% регулятивного капіталу.

На думку банкірів, це монополізує сферу розміщення бюджетних коштів на фінансовому ринку, що погіршує умови обслуговування банками населення і підприємств державного сектора.

УКБС зазначає, що нові критерії відбору в 4 рази звужують перелік уповноважених банків і виключають не тільки середні і малі українські банки, а й досить великі за розміром фінустанови.

Асоціація зазначає, що новим критеріям відповідають лише близько 10 банків (8%), серед них – три банки з державною власністю більше 75%, які визнаються уповноваженими на постійній основі.

“Таке рішення уряду відновлює державну монополію з бюджетних виплат і дискримінує фінустанови за формою власності”, – підкреслює УКБС.

Експерти УКБС зазначають, що основною умовою відбору банків має бути їх надійність, а не розмір активів, оскільки досвід показує, що проблемним може виявитися і банк з високою концентрацією активів (“Дельта”, “Надра” та інші).

Крім того, вимоги Кабміну про наявність в портфелі істотної частки ОВДП, по суті, стимулює банки на фінансування державних боргів замість відновлення кредитування суб’єктів економіки і створення умов для конкурентного обслуговування бюджетних виплат.

Одночасно, через рік набуде чинності ще одне нововведення, при якому 10% загальної кількості емітованих банком платіжних карт повинні належати державній багатоемітентній платіжній системі (НСМЕП), яка, як вважає УКБС, далека за зручністю і ефективністю від міжнародних платіжних систем.

Таким чином, на думку УКБС, держава займається своїми інтересами, а не громадян, які отримують бюджетні виплати.

Нагадаємо, раніше з ініціативи Міністерства фінансів Кабінет Міністрів посилив відбір банків для виплат зарплат працівникам бюджетних установ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua