Apple оголосила про рекордно повільне зростання продажів iPhone, очікується 1-е зниження виручки за 13 років


Apple оголосила про рекордно повільне зростання продажів iPhone, очікується 1-е зниження виручки за 13 років

Apple Inc. у першому кварталі 2016 фінансового року зафіксована рекордно повільне зростання продажів iPhone з моменту запуску смартфонів в 2007 році. У поточному (другому) фінкварталі компанія очікує першого зниження виручки з 2003 року, причому темпи падіння будуть максимальними з 2001 року, що, ймовірно, говорить про закінчення періоду її бурхливого зростання.

За три місяці, що завершилися 26 грудня 2015, Apple продала 74,77 млн iPhone проти 74,5 млн за порівнянний період попереднього року, повідомляється у звітності компанії. Таким чином, зростання склало менше 1%, тоді як до цього шестеро кварталів поспіль його темпи перевищували 10%. Аналітики Уолл-стріт в середньому очікували підвищення до 76,54 млн смартфонів.

Чистий прибуток Apple за перший фінансовий квартал збільшився на 1,9% – до $18,36 млрд в порівнянні з $18,02 млрд за аналогічний період роком раніше. Прибуток у розрахунку на акцію підскочила на 7,2% на тлі активної програми buyback – з $ 3,06 до $ 3,28.

Квартальна виручка Apple збільшилася на 1,7% – з $ 74,60 млрд до $75,87 млрд. Темпи її підвищення були найслабшими з червня 2013 року.

Аналітики, опитані агентством Thomson Reuters, прогнозували прибуток Apple на рівні $ 3,23 на акцію при виручці в $76,6 млрд.

Apple відзначила негативний вплив сильного долара на доходи: компанія отримує дві третини виручки за кордоном, і $ 100 такої виручки у вересні 2014 року до кінця грудня 2015 перетворилися в $ 85. Компанія вдалася до валютного хеджування, підвищенню цін на деяких ринках і домоглася певних поступок від постачальників, щоб компенсувати зміцнення долара.

В інтерв’ю The Wall Street Journal глава Apple Тім Кук заявив, що надалі бачить зростання продажів iPad і доходів від таких сервісів, як Apple Music. Виручка від сервісів в жовтні-грудні збільшилася на 15% – до $ 5,5 млрд.

“Наша життя не розбита на квартали по 90 днів, і ми не інвестуємо в такі квартали. Я переконаний у правильності того, що ми робимо, а активи, які ми маємо, величезні”, – сказав він.

Вперше Apple оголосила, що число активно використовуваних пристроїв її виробництва (iPhone, iPad, комп’ютери Mac, Apple TV та інших) перевищило 1 млрд. Враховувалися тільки ті пристрої, на яких користувачі проявляли активність, включаючи скачування додатків, музики і фільмів, за останні 90 днів.

На поточний (другий) фінквартал Apple прогнозує виручку в діапазоні від $ 50 млрд до $ 53 млрд, середнє значення цього діапазону ($51,5 млрд) означає зниження на 11% в річному вираженні.

Аналітики в середньому очікують виручку Apple в січні-березні на рівні $55,47 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua