931
Пташка заспівала: чому Twitter залишають топ-менеджери
— Фондовий ринок
Вранці 25 січня у пресі з’явилися повідомлення, що компанію Twitter залишають відразу п’ять топ-менеджерів. Ішлося про керівника інженерного підрозділу Алекса Реттера, очільника HR-департаменту Браяна Шиппера, голову департаменту з продукту Кевіна Вайлі, керівника медіадепартаменту Кеті Джейкобс Стентон і керівника відеосервісу Vine Джейсона Тоффа.
Кожен із них пропрацював у компанії кілька років. Пізніше, того ж дня, CEO Twitter Джек Дорсі підтвердив: інформація про те, що з керівних посад звільняються п’ятеро співробітників, відповідає дійсності.
Новий рік для Дорсі, який зайняв позицію СЕО компанії лише півроку тому (влітку як в.о., а в жовтні – повноцінно), почався не найкраще.
Повільне падіння
У середині січня сервіс мікроблогів «упав», користувачі не мали доступу до своїх акаунтів протягом кількох годин. Потім Дорсі втратив статус «мільярдера»: через обвал акцій двох стартапів – Twitter і Square – його статки опустилися до $940 млн.
Утім, як повідомляють інсайдери, масове звільнення топ-менеджерів підприємець не вважає проблемою. Це була його власна ініціатива.
Втім, поки Twitter судорожно намагався подолати позначку 300 млн користувачів, Instagram відзвітував про 400 млн активних користувачів, а Facebook досяг рівня 1,5 млрд користувачів. «Ми приносимо свіжий голос і нову людину в команду управлінців», – казав влітку 2015-го Пітер Кюррі, один із представників ради директорів, анонсуючи появу в команді Джека Дорсі.
Радикальні зміни
Разом із тим Дорсі почав активно реорганізовувати компанію, запускаючи нові сервіси та відсікаючи старі унікальні «фішки». На початку жовтня з’явилася інформація, що в сервісі з’явиться кнопка Buy Now, яку торговельні майданчики зможуть додавати під своїми товарами. Згідно з даними Twitter, у появі такої функції були зацікавлені понад 150 000 спільнот усередині сервісу.
Для користувача Moments мав стати зручним способом споживання тематичного контенту. З метою розвитку нового напрямку Twitter підписав угоди про співпрацю з популярними виданнями, які допоможуть у формуванні добірок.
«Twitter не починався з обмеження в 140 символів. Ми зробили це на перших етапах, щоб уміститися в одне sms-повідомлення (160 символів)», – зазначив Дорсі, пояснюючи причини зняття текстового ліміту, яке стане одним із найбільших змін з часів запуску проекту далекого 2006-го.
За двома зайцями
Причиною такого спаду називають знову-таки повільний розвиток сервісу. Представник Firsthand Technology Value Fund – фонду, що володіє акціями компанії – Кевін Ландіс (Kevin Landis) після приходу Джека Дорсі попередив, що новому CEO необхідно сконцентруватися на інноваціях і активному розвитку. «Найстрашніше, що нині Twitter виглядає точно так само, як і два роки тому», – констатував Ландіс.
Одне з джерел пояснило, що Дорсі жорстко критикує топ-менеджмент компанії за попередні провали і пробуксовку в розвитку, що й стало причиною звільнень. Але з такою позицією згодні не всі. Частина інвесторів не задоволена бажанням Дорсі боротися відразу на двох фронтах.
Річ у тім, що, діставши посаду CEO Twitter, підприємець залишився у кріслі керівника свого ж стартапу Square. У зв’язку з цим йому необхідно одночасно встигати займатися управлінням двома великими компаніями, які торгуються на біржі.
Дорсі розв’язує проблему просто: одного дня він займається Twitter, іншого – Square. Фактично кожному з проектів випадає лише половина часу керівника. На думку інвесторів, це негативно позначається на розвитку Twitter, особливо якщо врахувати минулі публікації про менеджерські здібності Дорсі.
Так, 2013-го вийшла книжка «Інкубатор Twitter. Справжня історія грошей, влади, дружби і зради» журналіста Bloomberg Ніка Білтон. Автор розповідає, що насправді роль Дорсі у становленні Twitter перебільшено, він не вміє виставляти пріоритети і, замість розв’язувати проблеми, може посеред дня піти на йогу.
Є надія, що за минулі роки підприємцеві вдалося змінитися на краще. Але якщо того ж не зробить Twitter, інвестори поставлять ультиматум: вибрати одну компанію. Шанс, що вибір буде зроблено на користь сервісу мікроблогів, невеликий. Джекові Дорсі Square рідніший.
Ілля Кабачинський
За матеріалами: Forbes.ua
Поділитися новиною