Євросоюз має намір розширити допомогу Україні в цьому році


Євросоюз має намір розширити допомогу Україні в цьому році

Європейська комісія розраховує незабаром дати позитивну рекомендацію для встановлення безвізового режиму поїздок з Україною і в 2016 році розширить програми з поліпшення ділового клімату в Україні, підтримки розвитку малого та середнього бізнесу, допоможе цій країні створювати нові ринки.

“Ми повинні допомагати Україні у створенні необхідних умов для розвитку нових торговельних та інвестиційних відносин з ЄС”, – заявив у середу на слуханнях у Європарламенті член Європейської комісії з Європейської політики партнерства і переговорам про розширення Йоханнес Хан.

Він зазначив, що набрали чинності з початком року угоди про всеохоплюючу та поглиблену зону вільної торгівлі між ЄС та Україною дало українському бізнесу “привілейований і передбачуваний доступ на найбільший ринок світу, а підприємства ЄС можуть скористатися полегшеним доступом на український ринок”.

Й.Хан нагадав, що минулого року було проведено близько 20 тристоронніх зустрічей, щоб врахувати російські заклопотаності у зв’язку з реалізацією цієї угоди, однак Україні довелося зіткнутися з низкою обмежувальних заходів, встановлених Росією. ЄС, підкреслив він, має допомогти Україні впоратися з цими труднощами.

“У свою чергу, – продовжував він, – Україна має продемонструвати ділову відкритість, привівши ключові сфери у відповідність стандартам ЄС і зробити рішучі дії для зміцнення верховенства права”.

За його оцінкою, незважаючи на дуже важкі обставини український уряд домігся прогресу у виконанні угоди про асоціацію з ЄС. Почали працювати національне антикорупційне бюро, нова національна поліція, прийнятий закон про газовий ринок, покликаний привести українську газову галузь у відповідність з Третім енергетичним пакетом ЄС.

“Але ми не повинні недооцінювати проблеми, які стоять перед країною. Боротьба з корупцією, судова реформа, реформа державної адміністрації, прийняття поправок до конституції, особливо друге читання поправки про децентралізацію, вимагають сміливості і політичної волі”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua