Коломойський відсудив у Ахметова майже 1,3 мільярда гривень, - ЗМІ


Коломойський відсудив у Ахметова майже 1,3 мільярда гривень, - ЗМІ

ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» виграло в суді справу про стягнення з ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча», що входить до групи «Метінвест», сумарно 1,32 млрд гривень за поставлену продукцію – залізну руду – разом зі штрафними нарахуваннями.

Про це йдеться в рішенні Господарського суду Запорізької області від 22 грудня 2015 року, яким володіє агентство «Інтерфакс-Україна»

Згідно з рішенням суду, з ММК ім. Ілліча на користь КЗРК стягується 653,880 млн гривень основного боргу, 9,987 млн гривень пені, 25,2 гривень 3% -их річних, 344,27 млн гривень інфляційних втрат.

При цьому суд відстрочив виконання рішення на один рік, до 22 грудня 2016 року.

КЗРК в суді вимагав стягнення з ММК ім. Ілліча 1,122 млрд гривень (еквівалент 47,208 млн доларів).

До суду надійшла довідка головного бухгалтера КЗРК, відповідно до якої чистий фінансовий прибуток підприємства за 2014 склав 1,254 млрд гривень, в той час як цей показник за 2015 очікується у розмірі 850,529 млн гривень.

Як повідомлялося, КЗРК в 2014 році збільшив випуск руди на 2,3% в порівнянні з 2013 роком – до 5,850 млн тонн, але скоротив в 2015 році – на 6,7%, до 5,460 млн тонн.

Комбінат спеціалізується на підземного видобутку залізної руди. В основному реалізує продукцію Єнакіївському метзаводу і Маріупольському меткомбінату ім. Ілліча.

Основним акціонером КЗРК є компанії Starmill Limited, якій належить 99,88% його акцій.

Визначеною долею КЗРК володіє група СКМ бізнесмена Ріната Ахметова. При цьому група СКМ є тільки інвестором, а оперативний контроль на комбінаті здійснює група “Приват” Ігоря Коломойського.

ММК ім. Ілліча входить до групи “Метінвест”, основними акціонерами якої є ПрАТ “Систем Кепітал Менеджмент” (71,24%) і група компаній “Смарт-холдинг” (23,76%).

Як відомо, в 2013 році Віктор Пінчук звертався до Високого суду Лондона з претензіями до співвласників групи “Приват” – Ігоря Коломойського і Геннадіюя Боголюбова.

Пінчук заявив, що “приватівська” компанія “Солайм” у 2004 році купила у держави 93% акцій Криворізького залізорудного комбінату в його інтересах. З тих пір КЗРК знаходився в довірчому управлінні “Привату”. У 2007 році 50% акцій комбінату купив Рінат Ахметов.

Пінчук просить британський суд змусити Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова визнати, що акції КЗРК перебували і перебувають у довірчому управлінні на його користь і компенсувати збиток від володіння комбінатом групою “Приват”.

У тому числі і виплатити весь прибуток КЗРК за весь цей час. В якості дивідендів комбінат заплатив акціонерам з 2005 року понад $ 500 млн.

У ході цього розгляду стало відомо, що в 2006 році бізнесмени домовилися про створення спільного холдингу у складі Марганецького та Орджонікідзевського ГЗК, Нікопольського, Запорізького і Стаханівського феросплавних заводів.

Боголюбов і Коломойський отримав в об’єднанні 50%, Пінчук – 30%, ще 20% – група VS Energy, яка допомагала сперечальникам в переговорах. Згодом, за даними Коломойського, Пінчук продав VS Energy ще 5% холдингу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua