Goldman Sachs в IV кварталі скоротив чистий прибуток на 65% через виплати штрафу


Goldman Sachs в IV кварталі скоротив чистий прибуток на 65% через виплати штрафу

Американський банк Goldman Sachs Group Inc. скоротив чистий прибуток у четвертому кварталі 2015 на 65% через виплати штрафу.

Як повідомляється в прес-релізі банку, його чистий прибуток у жовтні-грудні склав $ 765 млн, або $ 1,27 у розрахунку на акцію, у порівнянні з $2,17 млрд, або $ 4,38 на акцію, отриманими за аналогічний період роком раніше.

Goldman Sachs уклав угоду з владою США у справі про порушення банку при продажу іпотечних облігацій напередодні фінансової кризи 2008 року, що знизило розмір прибутку в минулому кварталі на $1,54 млрд, або на $ 3,41 на акцію.

Виручка Goldman Sachs в жовтні-грудні опустилася до $7,27 млрд проти $7,69 млрд за той же період 2014 року.

Аналітики, опитані Thomson Reuters, в середньому прогнозували прибуток банку на рівні $ 3,53 на акцію при виручці в $7,07 млрд. Однак багато респондентів не оновлювали свої оцінки після публікації новини про виплати Goldman Sachs з іпотечних паперів.

Як було оголошено в середині січня, за умовами угоди банк повинен виплатити штраф у розмірі $ 2,4 млрд на користь міністерства юстиції США, заплатити ще $ 875 млн іншим органам, а також надати $1,8 млрд в якості компенсації постраждалим від його дій і на розвиток житлових програм у США. Загальна сума, яку заплатить Goldman Sachs, становить $ 5,1 млрд.

Виручка банку від торговельної діяльності в четвертому кварталі зменшилася на 9% – до $2,88 млрд.

Середня рентабельність капіталу в жовтні-грудні склав 3%, за підсумками всього 2015 року – 7,4%.

На 31 грудня 2015 показник достатності капіталу першого рівня (Tier 1) відповідно до вимог “Базель III” склав 13,6%.

Goldman Sachs у минулому році зайняв перше місце в світі за обсягом оголошених і завершених угод зі злиттів і поглинань (M & A). Банк виступив консультантом транзакцій на суму понад $ 1 трлн, наголошується в повідомленні.

Чистий прибуток Goldman Sachs за підсумками 2 015 року знизилася на 31% – до $5,568 млрд, виручка – на 2%, склавши $33,82 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua