306
Біоенергетика в Україні залишатиметься конкурентною навіть при зниженні цін на імпортний газ до $ 150 / тис. куб. м, - експерт
— Енергетика
Біоенергетика в Україні залишатиметься конкурентною навіть при зниженні цін на імпортний газ до $ 150 / тис. куб. м, вважає глава науково-технічного центру “Біомаса” (Київ) Георгій Гелетуха.
“До якої ціни газу біоенергетика залишатиметься конкурентною, при подальшому зниженні цін на природний газ? Груба оцінка така: біопаливо має бути приблизно вдвічі дешевше на одиницю енергії, ніж природний газ … Це дозволяє окупити більш дорогі (по відношенню до газових) біомасові котли з цікавими для інвесторів термінами (2-3 роки) “, – зазначив він на своїй Facebook-сторінці.
За даними експерта, зараз деревна тріска коштує близько 1 тис. грн / тонна (при вологості 40% і теплотворної здатності 10,5 МДж / кг), тобто вартість одного ГДж, виробленого з цього виду палива – 95 грн.
“Природний газ для промисловості та бюджетної сфери коштує зараз близько 7 тис. грн за 1 тис. куб.м. (при теплотворної здатності 33 МДж / куб.м.) – Тобто ГДж обходиться в 212 грн. Деревна тріска зараз більш ніж удвічі дешевше, ніж природний газ, і біоенергетикою займатися вигідно “, – зазначив Г.Гелетуха.
Він уточнив, що нинішня ціна газу для бюджетників і промспоживачів відповідає закупівельній ціні (на кордоні) в $ 200 за 1 тис. куб. м. Експерт додав, що зараз йде поступове падіння цін на газ на кордоні (у доларах), але, через інфляцію, ціна газу (в гривнях) на внутрішньому ринку практично не знижується.
“За моєю оцінкою біоенергетика ще витримає конкуренцію з газом при ціні газу на кордоні в $ 150 / тис. куб. м. Це дасть внутрішню ціну комерційного газу десь на рівні 5,5 тис. грн за 1 тис. куб. М (165 грн / ГДж). Окупність біомасового котлів трохи знизитися, але залишиться в рамках цікавого інвестору рівня (простий термін окупності – 3-4 роки) “, – резюмував глава науково-технічного центру “Біомаса”.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною