Україна може позбутися $ 1 млрд через зерно і метал


Україна може позбутися $ 1 млрд через зерно і метал

В Україні може різко знизитися врожай озимих культур, а попит на метал у світі падає. Це призведе до скорочення надходження валюти в країну.

Про це розповів провідний експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні Андрій Шевчишин.

“За різними оцінками, зниження врожаю [озимих] в ряді областей може досягти 50% проти 2015 року. При цьому, 30%, за даними Укргідромецентра, може бути пошкоджено. Причина – несприятливі погодні умови і зниження площ сівби”, – пояснює експерт.

За даними Держстату, за 11 місяців 2 015 року було експортовано зернових культур на $ 5,4 млрд.

“Якщо цінові тенденції на глобальних ринках не зміняться, падіння експорту надходжень від експорту зернових може скласти більше $ 0,7 млрд. Втім, з урахуванням проблемності врожаю в інших країнах – є ймовірність зростання світових цін, що буде частково компенсувати спад обсягів”, – прогнозує аналітик.

Крім того, за словами Шевчишина, у світі знижується попит на метал.

“За підсумками січня-листопада 2015 експорт чорних металів склав $7,5 млрд і ще на суму більше $2 млрд Cоставить експорт рударів. У підсумку, є ризики скорочення експортних надходжень по даному напрямку на більш ніж $0,3 млрд”, – вважає експерт .

Таким чином, за розрахунками аналітика, Україна може втратити до $1 млрд експортних надходжень від продажу зерна і металу.

Нагадаємо, нафтові котирування знизилися до мінімальних значень за 12 років на тлі зняття санкцій проти Ірану. Падіння світових цін на енергоресурси відобразився і на Україні – сировину на світовому ринку дешевшає, а валютні надходження – скорочуються. Так, через нафту дешевшає зерно, добрива і метал.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua