Поштовий ощадбанк Китаю проведе IPO на $ 15 млрд


Поштовий ощадбанк Китаю проведе IPO на $ 15 млрд

Поштовий ощадний банк Китаю (PSBC) запросив міжнародні інвестбанки взяти участь у його гонконгському IPO обсягом до $ 15 млрд, яке має шанси стати найбільшим лістингом року.

Державний Postal Savings Bank of China (PSBC) є шостою за розміром активів кредитною установою КНР. Обсяг активів банку становить 6,3 трлн юанів ($ 1 трлн), при цьому відношення кредитів до депозитів – всього 30%, що означає широкі можливості подальшого зростання кредитування. Банк належить державній пошті Китаю – China Post Group Corp.

Незважаючи на вкрай високу волатильність фондового ринку країни, державний PSBC в грудні 2015 р продав 17% акцій за $ 7 млрд групі інвесторів, включаючи UBS Group AG і JPMorgan, яких вразила п’ятисотмільйонна клієнтська база банку, що більше ніж все населення США.

Також в PSBC інвестували: фінансовий підрозділ Alibaba, Tencent Holdings і Інвестиційну раду Канадського пенсійного плану.

Отримані $ 7 млрд в грудні від продажу 17% акцій PSBC стали найбільшою за всю фінансову історію країни угодою з одноразового залученню приватного капіталу.

Перспективи PSBC виглядають краще інших банків, які, як вважають експерти, зіткнулися з різко збільшеним об’ємом «поганих» боргів, так як банк працює переважно з фізособами, які акуратніше погашають борги, ніж корпорації.

«Ця угода викликає великий ажіотаж, враховуючи її розмір. Це буде одне з найбільших IPO в банківському секторі Китаю, і люди хочуть взяти участь у ньому », – зазначає джерело.

PSBC може планувати подвійний лістинг – як у Гонконгу, так і в Китаї з розміщенням в юанях, хоча поки остаточного рішення не прийнято, додав він.

Як мінімум дюжина банків запрошена брати участь у конкурсі на роль організаторів розміщення, термін якого – до 22 січня, повідомила IFR Thomson Reuters. Саме розміщення може пройти в другій половині року.

Прес-секретар PSBC відмовився коментувати інформацію про IPO.

PSBC проводить IPO одним з останніх з числа великих держбанків країни, які почали виходити на ринок в середині 90-х років. З тих пір глобальні інвестбанки заробили мільярди доларів на цих розміщеннях завдяки участі в них у ролі організаторів, а також – завдяки покупці пакетів цих банків перед розміщеннями.

Навіть якщо комісія банків складе лише 1%, це IPO дасть глобальним банкам заробити близько $ 150 млн.

За часів уповільнення економіки оцінки комерційних банків за показником PBV впали на 13% щодо максимумів, зафіксованих у грудні 2013 р випливає з даних Thomson Reuters. Але оцінка PSBC може виявитися не такою низькою завдяки його великій мережі базі клієнтів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua