ЗАЗ зупинив випуск легкових автомобілів


ЗАЗ зупинив випуск легкових автомобілів

Найбільший український виробник легкових автомобілів Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ), двічі зупиняли виробництво в минулому році, в 2016 році не планує випуск готових легкових автомобілів, а має намір зосередитися на виробництві машинокомплектів на експорт.

Про це повідомляє прес-служба корпорації “УкрАвто”, яка володіє контрольним пакетом акцій заводу.

“Що стосується планів на поточний рік, то на даний момент ЗАЗ планує виробляти тільки машинокомплекти для підприємства General Motors в Єгипті, порядку 16000 штук”, – описали ситуацію в компанії.

На такий крок керівництво “УкрАвто” змусила піти катастрофічна ситуація зі збутом автомобілів. Український авторинок падає вже котрий рік поспіль, а 2015 року в країні було продано, за даними агентства AUTO-Consulting, всього 46443 нових легкових автомобіля. При цьому в порівнянні з 2014 роком продажі ЗАЗу звалилися з 7463 до 2893 одиниць, а частка ринку зменшилась з 8 до 6,23%. А з ринку Росії, перш колишнім головним експортним напрямом, вітчизняна марка пішла ще в 2014 році.

Нагадаємо, що в 2015 році Запорізький автозавод (ЗАЗ) випустив 3,937 тис. одиниць автотранспорту, що на 71% менше, ніж в 2014 році. При цьому випуск легкових автомобілів скоротився на 71% – до 3,624 тис. штук, комерційних – на 27%, до 229 штук, а автобусів – зріс на 71%, до 84 одиниць.

В цілому виробництво автотранспорту в Україні в 2015 році скоротилося в 3,5 рази – до 8,2 тис. одиниць.

У той же час продажі нових легкових автомобілів в Україні за підсумками 2015 скоротилися вдвічі – до 46,6 тис. штук.

Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ, Запоріжжя) – найбільше автомобілебудівне підприємство України з повномасштабним виробництвом автомобілів, комплектуючих, штампуванням, зварюванням, фарбуванням, складанням. Підприємство входить до корпорації “УкрАвто”, яка є генеральним імпортером і офіційним дилером більше 20 автомобільних брендів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua