Україна тимчасово зняла обмеження на білоруську продукцію


Україна тимчасово зняла обмеження на білоруську продукцію

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) 13 січня вирішила призупинити до 1 травня 2016 рішення про введення Україною спеціального мита в розмірі 39,2% митної вартості товару по імпорту в країну ряду товарів походженням з Республіки Білорусь, повідомляється в офіційному оголошенні в газеті “Урядовий кур’єр” у п’ятницю.

“Комісія розглянула подані Міністерством економічного розвитку і торгівлі України матеріали про результати проведення консультацій з компетентними органами Республіки Білорусь, метою яких було врегулювання спірної ситуації, а також позицію суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності кондитерської та пивоварної галузей, які були ініціаторами проведення розслідування”, – пояснює МКМТ своє рішення.

Як повідомлялося, комісія 13 листопада 2015 року вирішила ввести з 20 січня 2016 року адекватні заходи у вигляді 39,2% спецмита у відповідь на дискримінаційні та недружні дії з боку Білорусі проти українських підприємств кондитерської і пивоварної галузей.

Передбачалося, що спеціальне мито буде застосовуватися з моменту набрання чинності рішенням МКМТ і до встановлення факту припинення Білоруссю дискримінаційних і недружніх дій щодо України. Ввести спецмито планувалося на молочні продукти, оселедець, ікру риб (крім осетрових), кондитерські вироби і шоколад, пиво, горілку, харчову сіль, а також косметичні препарати та миючі засоби, бутлі, пляшки і фляги (до 2 л) з пластмаси, шини і покришки, паперові серветки, лляні та бавовняні тканини, кухонну секційні меблі, лампи розжарювання. Крім того його дію передбачалося поширити на морозильні камери і холодильники, трактора для сільськогосподарських робіт, колеса і ходові частини.

Перед цим Білорусь з 27 серпня 2015 року ввела обов’язкову державну санітарно-гігієнічну експертизу української продукції, що паралізувало її експорт.

Україна в 2014 році була готова ввести 60,05%-е мито на білоруське пиво, гумові шини і низку комплектуючих для холодильного обладнання. Причиною такого кроку стало введення 16 травня 2014 року Радою міністрів Республіки Білорусь ліцензування пива, окремих видів макаронних, а також кондитерських виробів і сировини для їх виробництва з-за меж території Митного союзу.

Пізніше Україна призупинила санкції щодо білоруських товарів у відповідь на зняття обмежень доступу українських товарів до Білорусі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua