В Україні стало менше шкіл (інфографіка)


В Україні стало менше шкіл (інфографіка)

За два останні роки в Україні було закрито 269 шкіл, а відкрито 15 нових. Про це повідомило Міносвіти, наводячи статистику за 2014-й і 2015 роки.

“За останні два роки в містах були закриті 38 шкіл, а відкриті 4 нові. Сільських шкіл було закрито 231, а відкрито 11. Найбільше закрито освітніх установ у Києві, Донецьку та Харкові. У сільській місцевості найбільше закрито установ у Житомирській, Чернігівській та Волинській областях. У Донецькій області при зниженні числа міських шкіл спостерігається значне збільшення числа сільських”, – повідомили в прес-службі Міносвіти. Також, як уточнили у відомстві, найбільше учнів на один клас міської школи – у столиці та Дніпропетровській області, найменше – у Луганській. У сільських класах найбільше учнів в Закарпатській області, а найменше – у Кіровоградській.

Скорочення числа шкіл нам прокоментувала директор Інституту освітньої аналітики Міносвіти Оксана Денисюк. “Скорочення – це оптимізація. У цілому за два роки число шкіл скоротилася на 1,52%, це невеликий відсоток. Справа в тому, що деякі школи з ряду причин об’єднуються з іншими, наприклад, у селах. Рішення приймають, в тому числі, і місцеві громади”, – розповіла нам Оксана Денисюк. Втім, жителі багатьох сіл, де закрили школи, заявляють, що через оптимізацію з’явилося чимало проблем. Наприклад, в негоду малюкам складно добиратися до місця навчання.

Нагадаємо, витрати на Міносвіти в бюджеті-2016 складуть 25,9 млрд грн (проти 25,4 млрд грн в 2015), обсяг субвенцій – 44,7 млрд грн (проти 49,4 в 2015).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua