Мінекономрозвитку про причини інфляції: Всьому виною девальвація гривні


Мінекономрозвитку про причини інфляції: Всьому виною девальвація гривні

Інфляція в Україні в 2015 році, що склала 43,3%, на 90% обумовлена девальвацією гривні.

Про це йдеться в аналітичному матеріалі, опублікованому на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
При цьому у відомстві зазначили, що інфляція склала 35,8% вже за результатами січня-травня 2015 року (під час найбільшої волатильності гривні), а в червні-грудні ціни зросли лише на 7,5%.

Крім того, важливими чинниками інфляції стали підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, а також цін на овочі та фрукти.
Нагадаємо, інфляція в Україні в 2015 році (грудень 2015 до грудня 2014 року) зросла до 43,3% порівняно з інфляцією 24,9% в 2014 році і досягла максимального значення за останні 20 років.

За рік найбільше зросли ціни на природний газ – в 3,7 рази, гарячу воду та опалення – на 78,4%, електроенергію – на 66,9%, овочі – на 66,7%, соняшникову олію і яйця – на 59, 4%, безалкогольні напої – на 57,8%.

Гривня в лютому минулого року знецінилася до долара США за офіційним курсом до нового історичного мінімуму на рівні 30,01 грн / дол.

Після введення НБУ низки обмежень на валютному ринку і отримання першого траншу від Міжнародного валютного фонду в рамках нової програми гривня зміцнилася до 21-24 грн / дол. і утримується в цьому коридорі до поточного моменту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua