"Блок Порошенко" планує кардинально реформувати митну службу


"Блок Порошенко" планує кардинально реформувати митну службу

Народний депутат від фракції “Блок Петра Порошенка” Андрій Антонищак на наступному пленарному тижні у Верховній Раді зареєструє законороект про Національну митницю, метою якого є кардинальне реформування служби, повідомляє прес-служба партії БПП

“На сьогоднішній день митної служби фактично не існує. Її роль – фіскальна функція – зводиться тільки до захисту економічних інтересів держави та наповнення державного бюджету”, – зазначив Антонищак.

Він також підкреслив, що основною метою законопроекту є створення Національної митної служби, яка “буде забезпечувати захист митних інтересів, митної безпеки, внутрішнього ринку, розвиток економіки України, її інтеграцію у світову економіку і протидію митним правопорушенням”.

Антонищак зазначив, що з розробкою даного законопроекту депутатами було проведено кілька зустрічей з європейськими експертами, де всі прийшли до висновку про те, що митниця повинна стати окремим інститутом.

“Основна мета митниці – не наповнення бюджету. Основне завдання митниці – це безперешкодне, прозоре переміщення товарів та охорона кордонів від контрабанди. Тому даним законопроектом ми пропонуємо створити незалежну митну службу у складі Міністерства фінансів”, – сказав нардеп.

Законопроектом передбачається створення окремих служб – митниці, податкової, служби фінансових розслідувань та додаткових служб на митниці: служба аналітики, служба митної вартості товарів.

У той же час законопроектом збільшується кримінальна відповідальність за хабар. “Приміром, якщо митник візьме хабар у розмірі $ 10, він автоматично втратить трудовий стаж, квартиру, соціальні пільги і т.д.”, – сказав Антонищак.

Він додав, що наступним кроком для проведення кардинальної реформи митниці повинні стати прямі переговори з МВФ, а також ЄС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua