Гройсман назвав винних у махінаціях із "безвізовою нормою" в держбюджеті


Гройсман назвав винних у махінаціях із "безвізовою нормою" в держбюджеті

Спікер Верховної Ради України Володимир Гройсман повідомив, що правку до держбюджету про відстрочення введення нової системи електронного декларування до січня 2017 вніс бюджетний комітет парламенту.

Про це він написав у себе на сторінці в Facebook.

“Щодо ситуації із відтермінуванням введення в дію електронних декларацій. Моя особиста тверда позиція – про це не може навіть йти мови. Відповідне формулювання в законі про Державний бюджет повинно бути однозначно виправлено – і я готовий сам внести необхідний законопроект. Я вдячний колегам, які звернули увагу на цю проблему, і вважаю, що буде нормально, якщо разом ми її виправимо. Поправка була внесена і проголосована на бюджетному комітеті. Я допускаю, що комітет керувався тим, що введення в дію електронних декларацій пов’язане з початком повноцінної роботи Національного агентства з питань запобігання корупції, а НАПК працювати ще не почала. Проте комітет повинен пояснити свою позицію сам. Зі свого боку, хочу підкреслити ще раз – сподіваюся, що і НАПК, і всі інші механізми запобігання та протидії корупції, які Верховна Рада своїми рішеннями створила, запрацюють швидше, і наша країна зрештою почне очищатися від системної корупції”, – написав він.

Раніше член НАПК, народний депутат фракції “Блок Петра Порошенка” Віктор Чумак повідомив, що Верховна Рада в процесі доопрацювання закону про держбюджет на 2016 рік відклала на рік – до 1 січня 2017 – введення нової системи фінансового контролю державних службовців, що передбачає декларування всіх активів в електронному вигляді, повідомив

“Саме електронне декларування, а не фізичний початок роботи НАПК, є нашим головним зобов’язанням перед ЄС в частині отримання безвізового режиму”, – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Депутат зазначив, що цей пункт був доданий в урядовий проект держбюджету і про нього ніхто не чув в залі Ради. “Не впевнений, що чули про нього і на засіданні (бюджетного) комітету, але це перевіримо за стенограмою”, – додав Чумак.

Він пояснив, що під електронне декларування повинні були потрапити і наявні цінності, та готівкові кошти. “Саме оцінювання активів має стати основою для визначення можливого незаконного збагачення і початком процесу перевірок способу життя”, – підкреслив Чумак.

Європейські дипломати вже знають про конфліктну норму.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua